Pomimo COVID-19 Hobby Lobby podnosi pensję swoim pracownikom

Hobby Lobby podnosi minimalną stawkę godzinową wszystkim swoim pracownikom do 17 dolarów.

Sieć popularnych sklepów zdecydowała się na podwyżkę ze względu na panująca pandemię koronawiurusa i szereg utrudnień w pracy z tym związanych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Będzie obowiązywać wszystkich pracowników zatrudnionych na pełny etat już od 1 października.

„Ze względu na panująca sytuację z Covid-19, i szeregu wyzwań z tym związanych postanowiliśmy podnieść pensje tysiącom naszych pracowników przed nadejściem Świąt Bożego Narodzenia” poinformował w oficjalnym komunikacie Dyrektor Wykonawczy sklepów Hobby Lobby, David Green.

Po raz ostatni, firma z siedzibą główną w Oklahomie, zwiększyła minimalną stawkę godzinową swoim pracownikom do 15 dolarów w 2014 roku. Hobby Lobby zatrudnia 43 tysiące osób, które pracują w 900 sklepach, otwartych ponownie na początku lipca po kilku miesiącach przestoju spowodowanego pandemią koronawirusa.

Warto przypomnieć, że podobną decyzję wydała przed trzema miesiącami sieć sklepów Target, która zwiększyła stawkę godzinową swoim pracownikom do 15 dolarów.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię