940 tysięcy ofiar śmiertelnych i niemal 30 milionów zakażeń COVID-19 na świecie

envato

940 tysięcy ofiar śmiertelnych i niemal 30 milionów zakażeń – to najnowsze dane na temat pandemii koronawirusa. Podają je naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem sytuacji na świecie.

Najszybciej wirus rozchodzi się teraz w Indiach, które jako drugi kraj na świecie po USA przekroczyły 5 milionów zakażeń koronawirusem. Tylko w ciągu ostatniej doby w Indiach zmarło tysiąc osób, a zaraziło się blisko 100 tysięcy. W największych stanach gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na tlen w szpitalach.

W Brazylii w ciągu ostatniej doby również zmarło prawie tysiąc osób, a eksperci ostrzegają, że kraj może wkrótce czekać kolejna fala zachorowań. Według specjalistów powodem jest zbyt wczesne otwieranie miast, w tym Rio de Janeiro.

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że szybko rośnie liczba nowych zakażeń w Europie, a eksperci twierdzą, że to następstwo zbyt szybkiego otwarcia po pierwszej fali. We Francji zachorowało wczoraj 10 tysięcy osób, a Holandia zanotowała rekord: półtora tysiąca nowych zakażeń w ciągu doby.

ONZ ostrzega tymczasem, że w Syrii, gdzie trwa wojna domowa, liczba przypadków koronawirusa może być wielokrotnie większa niż podają to oficjalne statystyki. Według władz, w kraju zachorowało ponad 3,5 tysiąca osób, ale eksperci Narodów Zjednoczonych twierdzą, że nawet 90 procent przypadków pozostaje niewykrywanych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Cegielski/w pbp RTR/BBC/WHO/JHU/w pbp

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię