Trucizna w liście zaadresowanym do Donalda Trumpa

Amerykańskie służby przechwyciły list z rycyną, który był zaadresowany do Donalda Trumpa – wynika z oświadczenia przesłanego mediom przez Federalne Biuro Śledcze (FBI),

Rycyna to substancja silnie toksyczna. Zażycie trucizny może być śmiertelne i skutkować m.in. krwotokiem wewnętrznym, uszkodzeniami wątroby, nerek i układu krwionośnego. Jak podaje CNN – substancja ta jest często wykorzystywana przez terrorystów.

Adresowany do prezydenta Donalda Trumpa list został przechwycony w jednej z sortowni. Cała poczta, która jest adresowana do Białego Domu najpierw jest sortowana i sprawdzana w placówkach zewnętrznych.

Jak donosi CNN, powołując się na rozmowę z jednym z amerykańskich śledczych,  przesyłka może pochodzić z Kanady. FBI i Secret Service prowadzą w tej sprawie śledztwo.

 

Cała sprawę skomentował minister bezpieczeństwa publicznego Kanady Bill Blair:

„Jesteśmy świadomi doniesień o paczkach zawierających rycynę, skierowanych do placówek rządu federalnego USA. Kanadyjskie organy ścigania ściśle współpracują ze stroną amerykańską. Nie możemy podać szczegółów sprawy, ponieważ śledztwo jest w toku”

 

AL

źródło:CNN

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Bill Gates: Reakcja USA na koronawirusa była “szokująca”

 

Wiec poparcia dla policji w Jefferson Park

Skandal przed wyborami! Modelka oskarża Donalda Trumpa (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię