Joe Biden zabrał głos w sprawie „stref wolnych od LGBTQ”. Uderzył w Polskę

„Powiem wprost, prawa LGBTQ+ to prawa człowieka. Nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT” – napisał na Twitterze kandydat na prezydenta USA Joe Biden, odnosząc się do Polski.

Joe Biden skomentował wystąpienie Szefowa Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, które dotyczyło Polski.

Ursula von der Leyen, podczas środowych obrad Parlamentu Europejskiego poruszyła kwestię LGBTQI.  „Nie spocznę w wysiłkach na rzecz budowy unii równości, gdzie wszyscy mogą być tym, kim naprawdę są – bez obawy przed oskarżeniami lub dyskryminacją, bo bycie sobą to nie jest ideologia. To jest tożsamość i nikt nie może nikomu tego zabrać”

Szefowa Komisji  Europejskiej dodała, że: „Strefy wolne od LGBTQI to strefy wolne od ludzi. Nie ma dla nich miejsca w naszej Unii . Będę również dążyć do wzajemnego uznawania stosunków rodzinnych w UE. Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju” – dodała zapewniając, że Komisja Europejska wkrótce przedstawi „strategię wzmocnienia praw osób LGBTQI”.

Wpis amerykańskiego kandydata na prezydenta, skomentował polityk PiS, Przemysław Czarnek. Napisał, że w Polsce nie ma czegoś takiego jak „strefy wolne od LGBT”, a sam termin został stworzony przez lewicowego aktywistę.

„Powiem jasno: w Polsce NIE ma „stref wolnych od LGBT”! To tylko skandaliczna prowokacja działacza LGBT, który będzie musiał stanąć przed sądem za swoje działanie”

 

Na wpis  zareagował także poseł PiS Jan Mosiński, który nazwał Bidena kłamcą.

 

AL

źródła: Twitter, Do Rzeczy, Onet, ABC News

https://amerykapopolsku.com/2020/09/21/czlowiek-na-koniu-przemierzal-autostrade-dan-rayan/

https://amerykapopolsku.com/2020/09/21/cdc-usuwa-oswiadczenie-o-transmisji-wirusa-poprzez-powietrze/

https://amerykapopolsku.com/2020/09/21/kiedy-ponownie-otworzy-sie-granica-miedzy-kanada-a-usa/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię