CDC usuwa oświadczenie o transmisji wirusa poprzez powietrze

W poniedziałek rano na stronie internetowej Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) pojawiły się nowe wytyczne dotyczące transmisji koronawirusa poprzez powietrze.  Zostały jednak usunięte przez agencję, która powołała się na błąd.

W aktualizacji zamieszczonej przez CDC wynikało, że cząsteczki chorobotwórcze, które powstają, gdy osoba zakażona kaszle, kicha, mówi lub nawet po prostu oddycha, mogą pozostać w powietrzu przez pewien czas. Do transmisji koronawirusa może dochodzić więc poprzez powietrze.

„Jest coraz więcej jest dowodów na to, że krople i cząsteczki mogą pozostać zawieszone w powietrzu i być wdychane przez innych, a także przemieszczać się  na odległość powyżej 6 stóp (na przykład podczas ćwiczeń chóru, w restauracji lub na zajęciach fitness)”  – Takie wskazówki można było znaleźć na stornie CDC zanim zostały usunięte.

Jak podkreśla CDC, nowe wytyczne znalazły się omyłkowo na stronie. W oficjalnym oświadczeniu agencji czytamy:

Wstępna wersja proponowanych zmian do zaleceń została omyłkowo umieszczona na oficjalnej stronie agencji. CDC aktualizuje obecnie swoje zalecenia dotyczące przenoszenia drogą powietrzną SARS-CoV-2 (wirusa powodującego COVID-19). Po zakończeniu tego procesu, aktualizacja zostanie umieszczona na stronie internetowej.

W lipcu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała, że koronawirus może przenosić się nie tylko przez duże kropelki emitowane podczas kaszlu lub kichania. SARS-CoV-2 może znajdować się również w mgiełce emitowanej podczas oddychania i mówienia.

AL

Wiktor Orban poparł Trumpa. Ostrzegł przed “moralnym imperializmem”

https://amerykapopolsku.com/2020/09/21/kiedy-ponownie-otworzy-sie-granica-miedzy-kanada-a-usa/

Zatrzymano kobietę podejrzaną o wysłanie listu z trucizną do Białego Domu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię