Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Taylor. Władze Chicago nie kryją oburzenia

fot: Fb/Future History Now

Prokurator Generalny z Kentucky, Daniel Cameron ogłosił, że ława przysięgłych postawiła zarzuty tylko jednemu z trzech funkcjonariuszy zamieszanych w śmierć Breonny Taylor.

Jeden z policjantów, Brett Hankison został oskarżony o nieuzasadnione użycie broni i narażenie życia lokatorów. Żaden z nich nie został oskarżony o zabójstwo. Ta decyzja wywołała protesty w Louisville, Chicago i innych miastach. Wiele demonstracji  jest planowanych na dzisiejszy wieczór. Urzędnicy zapewniają, że miasto jest przygotowane i monitoruje sytuację. Gwardia Narodowa pozostaje w gotowości.

Po odczytaniu aktu oskarżenia, przywódcy stanowi, lokalni i społeczni wyrazili swoje oburzenie z powodu braku zarzutów spowodowania śmierci. Gubernator Pritzker nazwał akt oskarżenia pomyłką. „Umniejszenie oskarżenia człowieka, który pozbawił kogoś życia jest po prostu niesprawiedliwe”.

Burmistrz Lori Lightfoot zapewniała o zaangażowaniu miasta na rzecz sprawiedliwości i równości rasowej.

„Będziemy i musimy nadal ją wspominać. Będziemy i musimy nadal domagać się sprawiedliwości. Dzisiejsze orzeczenie nie odwróci naszej uwagi od dalszego dążenia do sprawiedliwości i sprawiedliwych zmian.”

Burmistrz zwróciła się do mieszkańców, aby zachorowali chwilę ciszy w środę o 7 wieczorem. „Zachęcam was też  wymówienia jej imienia” – powiedziała Lightfoot. „I jeśli jesteś poruszeni ta sprawom podzielcie się tym w mediach społecznościowych z hashtagiem #SayHerName.”

26-letnia ratowniczka medyczna, Breonna Taylor zginęła 13 marca w swoim domu. Została postrzelona kilkukrotnie przez detektywów z wydziału narkotykowego policji w Louisville w Kentucky. Funkcjonariusze wykonujący nakaz przeszukania weszli po cywilnemu do jej mieszkania.

Interwencja związana była z podejrzeniem handlu substancjami niedozwolonymi, jednak w jej domu nie znaleziono narkotyków. Dziewczyna zginęła podczas wymiany ognia pomiędzy policjantami, a jej narzeczonym. Mężczyzna utrzymuje, że otworzył ogień gdyż pomylił funkcjonariuszy z włamywaczami.

W zeszłym tygodniu, miasto Louisville wypłaciło rodzinie Taylor odszkodowanie w wysokości 12 milionów dolarów oraz zgodziło się na zreformowanie policji w mieście.

AL

Gwardia w gotowości. Chicago przygotowuje się na zamieszki

https://amerykapopolsku.com/2020/09/23/byly-senator-zostal-zdjety-z-wizji-zasugerowal-ze-george-soros-jest-powiazany-z-przemoca-podczas-protestow/

https://amerykapopolsku.com/2020/09/23/niektorzy-uczniowie-z-przedmiesc-powroca-do-klas/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię