Polska jako pierwsza na świecie ma lek na Covid-19. Produkcja pierwszej serii zakończona

Polska spółka zakończyła produkcję pierwszej serii polskiego leku na COVID-19 z osocza. Teraz trafi do badań klinicznych. Jako pierwsi otrzymają go obywatele Polski.

Jako pierwsi na świecie mamy lek na COVID-19. Lek, który działa. To wydarzenie przełomowe w skali świata”-

Firma Biomed Lublin wyprodukowała ponad 3 tys. ampułek z lekiem na COVID-19. Jak przekazano podczas konferencji prasowej  jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska już za parę miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie posiadającym skuteczny, wytworzony z osocza ozdrowieńców, lek „neutralizujący koronawirusa”

Dr Grzegorz Czelej podkreślił, że Polacy jako pierwsi będą otrzymywać lek: „Ponieważ lek powstał dzięki ofiarności polskich ozdrowieńców, to Polacy będą go otrzymywali jako pierwsi. Również, dlatego to Polacy powinni wymyślić dla niego nazwę. Czekamy na propozycje. Czas też, aby polski lek na COVID-19 stał się priorytetem dla wszystkich”. Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców zaakceptowały już WHO, FDA i polskie Ministerstwo Zdrowia. Naukowcy z całego świata donoszą o skuteczności osoczoterapii w leczeniu COVID-19. Bezpieczeństwo leków z osocza jest udowodnione kilkudziesięcioletnią praktyką, co potwierdzają eksperci. Apeluję więc do stosownych organów o wydanie decyzji o dopuszczeniu tego leku na koronawirusa w „trybie epidemicznym”. Podobne praktyki miały już miejsce w przypadku innych leków dopuszczonych warunkowo do leczenia COVID-19 w celu ratowania zdrowia i życia chorych”

Skuteczność leku została potwierdzona na drodze badań. Potwierdziły to badania, które przeprowadził prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W związku z tym, że lek powstaje z osocza prezes Biomed Lublin apeluje do ozdrowieńców o  jego oddawanie.

„Tego leku nie ma bez osocza, nie można go stworzyć sztucznie”

AL

Gwardia w gotowości. Chicago przygotowuje się na zamieszki

Urokliwe wyspy w USA. Nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu. Cz.1

 

W Chicago powstanie muzeum Muddy Watersa

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię