Były senator został zdjęty z wizji. Zasugerował, że George Soros jest powiązany z przemocą podczas protestów

0
2326
Wikipedia

Podczas rozmowy na żywo w telewizji Fox News, były kongresmen Partii Republikańskiej, stwierdził że George Soros jest powiązany z falą przemocy, która miała miejsce podczas protestów Black Lives Matter w całych Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym tygodniu Newt Gingrich – były przewodniczący Izby Reprezentantów, udzielił wywiadu na temat szkód jakie zostały spowodowane w trakcie trwania protestów. Jak podało Fox News z powodu fali przemocy jaka przelała się przez amerykańskie ulicę, ubezpieczalnie musiały wypłacić ponad 1 miliard dolarów odszkodowań.

Podczas transmisji na żywo były kongresmen stwierdził, że “problemem numer jeden” w takich miastach jak Portland, Nowy Jork oraz w stanach w których od maja toczą protesty przeciwko brutalności policji są wybrani przez Goerge’a Sorosa, anty-policyjny, pro-kryminalny prokuratorzy okręgowi, którzy odmawiają zamykania ludzi”.

“Nie da się rozwiązać tego problemu. Zarówno Harris jak i Biden z dumą mówią o tym, co nazywają progresywnymi prokuratorami okręgowymi. Progresywni prokuratorzy okręgowi są anty-policyjni, pro-kryminalistyczni i w większości wybrani za pieniądze George’a Sorosa. Są oni są główną przyczyną przemocy, ponieważ wypuszczają ma ulicę agresywnych przestępców”kontynuował.

Jedna z dziennikarek, prowadzących program, Melissa Francis, przerwała mu słowami: “Nie jestem pewna, czy powinniśmy wciągać w to George’a Sorosa”.

Gingrich jednak kontynuował, że Soros zapłacił za protesty, pytając, dlaczego nie powinno się o tym mówić….

“Nie, nie zrobił tego” – powiedziała w pewnym momencie jedna osób biorąca udział w dyskusji. “Zgadzam się z Melissą, że George Soros nie powinien być częścią tej rozmowy”.

Tuż przed tym jak został zdjęty z wizji, podsumował zaistniałą sytuację  słowami. “Okay… więc to jest werboten (zakazane)”

 

Po zaistniałym incydencie Harris Faulkne- dziennikarka prowadząca program wydała oświadczenie.

“Więc, mieliśmy wczoraj mały incydent (…) Naszemu gościowi, byłemu przewodniczącemu Izby Reprezentantów, Newtowi Gingrichowi, wspaniałemu człowiekowi, który chciał przekazać swoje zdanie z otwartością , przerwano. Czy my tu igramy z ogniem? Tak. Ale musimy pozwolić innym na wyrażanie swojego zdania”.

Całe nagranie możecie obejrzeć tutaj.

AL

źródło: Newsweek, The Hill, Twitter

Niektórzy uczniowie z przedmieść powrócą do klas

Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Taylor. Władze Chicago nie kryją oburzenia

 

Polska jako pierwsza na świecie ma lek na Covid-19. Produkcja pierwszej serii zakończona

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię