Kim są kandydatki Donalda Trumpa na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego?

Na liście nominacji prezydenta Donalda Trumpa na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego znajdują się trzy kobiety. Prezydent Trump ma nadzieję, że jedna z nich zajmie miejsce zmarłej 18 września Ruth Bader Ginsburg.

Amy Coney Barrett – jest prawnikiem i naukowcem. Jest sędzią okręgowym w amerykańskim sądzie apelacyjnym dla siódmego okręgu – U.S. Court of Appeals for the Seventh Circuit. Barrett została nominowana do Siódmego Okręgowego Sądu Apelacyjnego przez prezydenta Donalda Trumpa w dniu 8 maja 2017 roku i zatwierdzona przez Senat 31 października 2017. W czasie zasiadania w ławie federalnej była profesorem prawa w Notre Dame Law School, gdzie uczyła procedury cywilnej, prawa konstytucyjnego i wykładni ustaw. Urodzona w 1972 roku w Nowym Orleanie. Wraz z mężem Jesse Barrett mają siedmioro dzieci.

Barbara Lagoa – prezydent Trump powołał Lagoę do 11. Okręgowego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych w 2019 roku. Wcześniej była pierwszą Latynoską i pierwszą Kubanką w Sądzie Najwyższym Florydy. Urodzona w 1967 jest najstarszą wśród kandydatek. Jest córką kubańskich emigrantów, którzy uciekli z Kuby po rewolucji i przejęciu władzy przez Fidela Castro. Jest dwujęzyczna. W 1992 roku uzyskała tytuł doktora nauk prawnych w Columbia Law School; podczas studiów w Columbii była zastępcą redaktora Columbia Law Review.

Allison Jones Rushing – nominowana przez prezydenta Trumpa, zasiada w 4. Okręgowym Sądzie Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych od czasu jej zatwierdzenia przez Senat w marcu 2019 rok. Najmłodsza z kandydatek. Ma zaledwie 38 lat.

Według doniesień prasowych Amy Coney Barrett jest faworytką Trumpa.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię