W Polsce padł absolutny rekord zakażeń

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby potwierdzono 1587 nowych zakażeń koronawirusem. To największy dobowy przyrost w Polsce, od początku epidemii.

Zmarły kolejne 23 osoby, które były zakażone patogenem, a 582 osoby wyzdrowiały. Nowe zakażenia potwierdzono u 295 osób z województwa mazowieckiego, 241 osób z województwa małopolskiego, 162 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 128 osób z województwa pomorskiego, 126 osób z województwa śląskiego, 87 osób z województwa warmińsko-mazurskiego, 84 osób z województwa wielkopolskiego, 78 osób z województwa łódzkiego i 61 osób z województwa zachodniopomorskiego.
Poniżej 60 zakażeń potwierdzono w kolejnych siedmiu województwach.

Zmarły 23 osoby. Najstarsza osoba miała 94 lata, a najmłodsza 44. Resort zdrowia przekazał, że przez pacjentów chorych na Covid-19 w szpitalach zajętych jest tysiąc 995 łóżek. To o 31 więcej niż wczoraj. Pod respiratorami jest 96 chorych – o pięciu więcej niż dobę wcześniej. Dotychczas w Polsce testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 84 tysięcy 396 osób. Spośród nich zmarło 2 tysiące 392 osoby, a 66 tysięcy 740 wyzdrowiało.

Prezydent został zapytany o komentarz w sprawie do rosnącej liczby w Polsce.
Prezydent przekonywał,  że choć pandemia nie jest w odwrocie, to jest ona w naszym kraju pod kontrolą. „Nie brakuje ani łóżek w szpitalach, ani respiratorów, jest przygotowany odpowiedni zapas” – stwierdził Andrzej Duda. Jak dodał, wzrostu zakażeń spodziewały się służby sanitarne.

Rozmawiałem z Głównym Inspektorem Sanitarnym, jestem z nim w stałym kontakcie. Jakiś czas temu mówił mi, że właśnie w tym okresie, koniec września, druga jego połowa i do połowy października, spodziewają się wzrostu liczby zakażeń ze względu na powrót z wakacji, ze względu na to, że ludzie częściej się spotykają, że wrócili do pracy, że ruszyła nauka w szkołach. To były procesy, które są nieuchronne” – dodał prezydent

IAR, AL

https://amerykapopolsku.com/2020/09/25/oskarzony-o-morde-r_st_wo-pierwszego-stopnia-nastolatek-z-wisconsin-chce-byc-sadzony-w-illinois/

Trwają uroczystości pogrzebowe sędzi Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię