Jan Błachowicz wygrał walkę o pas UFC z Dominickiem Reyesem. Gratulacje prezydenta i premiera

Prezydent i premier pogratulowali tytułu nowemu mistrzowi świata federacji UFC Janowi Błachowiczowi. W  Abu Zabi Polak wygrał walkę o pas mistrzowski UFC – najbardziej prestiżowej organizacji MMA – wszechstylowej walki wręcz – na świecie.

„Brawo! Jan Błachowicz został mistrzem w wadze półśredniej UFC 253. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.
W podobnym tonie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. „Legendarna Polska siła! Książę Cieszyna! To zachwyty, które rozbrzmiewają dzisiaj w świecie mieszanych sztuk walki po kosmicznym zwycięstwie polskiego czempiona Jana Błachowicza. Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC. To była biało-czerwona noc w Abu Zabi. Nie możemy sobie wymarzyć lepszej promocji Polski niż przez piękne sportowe zwycięstwa. Panie Janie, gratuluję. Wielka sprawa” – przekazał premier za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych.

Rywalem Polaka w pojedynku o wakujący pas w wadze półciężkiej był Amerykanin Dominick Reyes. Jan Błachowicz zwyciężył przed czasem, pokonując przeciwnika pod koniec drugiej rundy.

37-letni Jan Błachowicz stał się drugim reprezentantem Polski – po Joannie Jędrzejczyk – który sięgnął po pas mistrzowski UFC. Za walkę otrzymał 220 tysięcy dolarów, plus bonus w wysokości 50 tysięcy.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię