Biden i Harris ujawnili zeznania podatkowe

Demokratyczny kandydat na prezydenta Joe Biden i kandydatka na wiceprezydenta Kamala Harris ujawnili we wtorek swoje zeznania podatkowe za rok 2019.

Zaznania zostały opublikowane na kilka godzin przed pierwszą debatą prezydencką. Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie Donalda Trumpa i Joe Bidena, które obejrzą dziesiątki milionów widzów.

Z deklaracji wynika, że Biden i jego żona, Jill w 2019 roku zarobili $944,737, z czego zapłacili $299,346 podatku federalnego. Zeznania podatkowe Bidena i jego żony są zamieszczone TUTAJ.

Harris i jej mąż, Doug Emhoff, zgłosili $3,018,127 dochodu, który podlegał opodatkowaniu. Większości dochodu pochodziła z globalnej spółki prawniczej Emhoffa – DLA Piper. Za rok 2019 zapłacili $1,185,628 podatku federalnego. Zeznania podatkowe Harris  i jej męża są zamieszczone TUTAJ.

Joe Biden i Kamala Harris ujawnili swoje podatki zaledwie 48 godzin po tym jak „New York Times” opublikował raport na temat zeznań podatkowych prezydenta Trumpa. Wynika z nich, że Trump nie płacił federalnych podatków od dochodu w ciągu 10 z ostatnich 15 lat, a w latach 2016-17 zapłacił zaledwie po $750.  Prezydent nazwał te doniesienia “totalnym fake newsem”.

„To historyczny poziom przejrzystości, który ma dać Amerykanom wiarę, że ich przywódcy będą dbać o nich, a nie tylko w własne interesy” -powiedziała dziennikarzom Kate Bedingfield, zastępca kierownika kampanii Bidena.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/09/29/trump-oglosil-platynowy-plan-czy-antifa-i-ku-klux-klan-zostana-uznane-organizacje-terrorystyczne/

 

USA: Ameba zjadająca mózg znów zaatakowała. Spowodowała śmierć sześciolatka

Czego będzie dotyczyć pierwsza debata prezydencka? Gdzie oglądać?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię