Czego będzie dotyczyć pierwsza debata prezydencka? Gdzie oglądać?

Przed nami jeden z najważniejszych momentów amerykańskiej kampanii prezydenckiej – pierwsza debata telewizyjna między Donaldem Trumpem, a Joe Bidenem.

Dziesiątki milionów Amerykanów zasiądą dzisiejszej nocy przed ekranami, aby śledzić pojedynek kandydatów demokratów i republikanów w wyborach zaplanowanych na 3 listopada. Debata odbędzie się w Case Western Reserve University w Cleveland w stanie Ohio. Debata rozpocznie się o godzinie 8 wieczorem czasu w Chicago. Poprowadzi ją dziennikarz telewizji Fox News Chris Wallace.

90-minutowy pojedynek zostanie podzielony na 6 segmentów tematycznych: przeszłość kandydatów, nominacja do Sądu Najwyższego, Covid-19, gospodarka, relacje rasowe i przemoc w amerykańskich miastach oraz uczciwość procesu wyborczego.

Na miejscach dla publiczności zasiądzie 80-90 osób. Wszystkie zostaną poddane testom na koronawirusa. Na omówienie każdego tematu będzie 15 minut. Debatę transmitować na żywo będą: CNN, Fox News, CBS, ABC, C-SPAN, NBC i MSNBC

Sondaże wskazują na to, że większa liczba Amerykanów spodziewa się zwycięstwa Donalda Trumpa niż Joe Bidena. Eksperci przypominają, że Biden nie jest wybitnym oratorem i ma skłonność do gaf. Prezydent Trump stara się obniżać oczekiwania. W wywiadzie dla telewizji Fox News wyraził przekonanie, że prowadzący debatę Chris Wallace nie będzie obiektywny.

Donald Trump zasugerował, że jego rywal może zażyć przed debatą leki wspomagające działanie mózgu.

IAR, ZSS, AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię