Wyrównana walka Bidena i Trumpa o głosy wyborców Karoliny Północnej

envato

Na kilka tygodni przed wyborami powszechnymi Donald Trump i Joe Biden idą łeb w łeb w sondażach wyborczych w jednym z tzw. swing states czyli Północnej Karolinie.

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Meredith College byłego wice prezydenta popiera 45.7 % ankietowanych. Z kolei za obecnym mieszkańcem Białego Domu opowiada się 45.4 % biorących udział w sondażu przy 6 % osób niezdecydowanych.

Będąc przy głosach niezależnych, minimalna większość potencjalnych wyborców opowiada się za Donaldem Trumpem, który zdobył Północną Karolinę w wyborach w 2016 roku. Za Trumpem zagłosowałoby 43.1 procent wyborców niezależnych a za jego demokratycznym kontrkandydatem 39.8 %. Trump ma ponadto przewagę nad Bidenem wśród osób białych 13.4 %, mężczyzn 10.8 % oraz mieszkańców terenów o niskiej gęstości zaludnienia 15.6 %.

Z kolei Joe Biden może pochwalić się wielką popularnością wśród czarnej społeczności. Przewaga Bidena nad obecnym Prezydentem wśród Afroamerykanów wynosi 62.1 %.

Według Meredith College, o zwycięstwie Trumpa czy Bidena w Północnej Karolinie zdecydują w dużym stopniu głosy kobiet i mieszkańców przedmieść, ze względu na coraz bliższe afiliacje grupy latynoskiej z partią republikańską.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię