Trump ogłasza się zwycięzcą debaty. Co wskazują sondaże?

Donald Trump oświadczył, że jest zadowolony z występu w pierwszej telewizyjnej debacie w wyborach prezydenckich. Prezydent wyraził przekonanie, że wygrał pojedynek z Joe Bidenem.

Sondaże wskazują jednak na zwycięstwo kandydata demokratów. Debatę Trump-Biden oglądały 73 miliony Amerykanów czyli 10 milionów mniej niż pierwsza debatę Trump – Clinton w 2016 roku. Było to jednak jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznej kampanii.

Pod każdym względem wygraliśmy wczorajsza debatę. Mój rywal była słaby, ciągle lamentował. Moje zwycięstwo potwierdzają wszystkie sondaże, które widziałem” – przekonywał prezydent.

Na zwycięstwo Donalda Trumpa wskazuje rzeczywiście kilka sondaży internetowych, na przykład na Twitterze. Nie są to jednak miarodajne badania opinii publicznej. Profesjonalne sondaże dają inne wyniki.

W sondażu instytutu Ipsos 59 procent oglądających debatę wskazało na zwycięstwo Bidena,  a 33 procent na Trumpa. Podobne wyniki przyniósł sondaż telewizji CNN. W badaniu CBS ankietowani przyznali zwycięstwo kandydatów demokratów w stosunku 48% do 41%. Niezależnie od oceny występu kandydatów, niemal wszyscy obserwatorzy są zdania, że była to najbardziej chaotyczna debata w historii amerykańskich wyborów prezydenckich. Komentatorzy wyrazili bardzo złe opinie na temat starcia kandydatów. Panuje przekonanie, że był to „burdel” z nikłą domieszką treści merytorycznych.

Prezydent nie dawał dojść do głosu Bidenowi, ten z kolei nazwał go “klaunem” i “kłamcą”. Debata wielokrotnie przeradzała się w totalny chaos. Krótko mówiąc było dużo krzyku, osobistych wycieczek i obraźliwych epitetów. Więcej na temat przebiegu debaty możecie przeczytać TUTAJ. 

IAR, AL

Chaos podczas pierwszej debaty prezydenckiej

Chaos podczas pierwszej debaty prezydenckiej

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię