Jak administracja Prezydenta Trumpa wspomogła seniorów

Według AARP (American Association of Retired Persons), cztery lata temu 53 procent seniorów – 50 lat plus, zagłosowało na Donalda Trumpa. Czy było warto?

CHRONIC Care Act

W 2018 roku Kongres uchwalił ustawę o tworzeniu wysokiej jakości wyników i efektów niezbędnych do poprawy opieki z powodu chorób przewlekłych. Prezydent podpisał ustawę, która jest powszechnie uważana za największą zmianę w Medicare od czasu podpisania przez prezydenta George’a W. Busha Medicare Część D w 2003 roku, która obejmowała ważne aktualizacje Medicare Advantage. Zgodnie z nową ustawą świadczenia pozamedyczne mogą obejmować wydatki, takie jak podjazdy dla wózków inwalidzkich i poręcze łazienkowe dla beneficjentów niepełnosprawnych, a także pokrycie kosztów dostawy posiłków i wydatków związanych ze zwierzętami towarzyszącymi.

 

Rozszerzenie Opieki Medycznej Online

Prezydent Trump wydał rozkaz wykonawczy, który zmusił Centra Medicare i Medicaid Services do rozszerzenia i ulepszenia usług tele-zdrowia dla beneficjentów Medicare. Usługi online – tele-zdrowia mają kluczowe znaczenie dla seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmiertelne powikłania związane z koronawirusem. Telemedycyna jest również bardzo ważną częścią opieki nad osobami starszymi, gdyż pozwala na kontakt z lekarzem bez wychodzenia z domu.

 

Inicjatywa w zakresie opieki zdrowotnej na obszarach wiejskich

Administracja Trumpa uruchomiła inicjatywę o nazwie Wspieranie innowacji i polepszenie zdrowia na wsi. Inicjatywa ta jest skierowana do dziesiątek milionów Amerykanów, którzy mieszkają na słabo zaludnionych obszarach, gdzie szpitali jest mniej, wskaźniki ubóstwa są wyższe, a ludność jest zwykle bardziej chora i starsza. Inicjatywa obejmuje między innymi propozycje przekazania wiejskim szpitalom pieniędzy na przyciąganie talentów i rozwój technologii, takich jak telemedycyna.

 

Pieniądze do domów opieki

Pod rządami Trumpa Centra Medicare i Madicaid (CMS) i departament zdrowia przeznaczył 81 milionów dolarów z funduszy CARES Act, na zwiększenia inspekcji domów opieki. Ten zastrzyk gotówki oznacza 6% wzrost tak zwanego budżetu na „badania i certyfikację”, który od 2014 roku nie wzrósł. Pieniądze te pomogą w kontroli placówek i egzekwowaniu działań w przypadku wykrytych niedociągnięć.

 

Dotacje dla osób starszych i niepełnosprawnych

W kwietniu Departament Zdrowia i Opieki Społecznej ogłosił, że przeznaczy prawie 1 miliard dolarów z funduszy CARES Act na dotacje dla starszych Amerykanów i osób niepełnosprawnych. Dotacje związane z COVID są przeznaczone na finansowanie takich rzeczy, jak opieka zastępcza, dostawa posiłków, usługi opieki domowej oraz wsparcie dla rodzin i opiekunów.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię