Nancy Pelosi chce powołać komisję, która oceni zdrowie psychiczne prezydenta

0
951

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi utworzy komisję, która oceni zdrowie psychicznego prezydenta Donalda Trumpa i jego zdolności do sprawowania władzy.

W czwartek Demokraci ogłosili, że planują przedyskutować powołanie komisji, która umożliwi Kongresowi odsunięcie prezydenta od władzy oraz oraz zastąpienia go następnym w kolejności – wykorzystując 25 poprawkę. Decyzję ogłosiła w czwartek podczas konferencji prasowej Nancy Pelosi. “Przyjdźcie tu jutro, będziemy rozmawiać o 25. poprawce(…) Opinia publiczna musi znać stan zdrowia prezydenta”

Pelosi w czwartek wyraziła zaniepokojenie stanem psychicznym Trumpa i zwróciła uwagę, że nadal zażywa on leki. Donald Trump odpowiedział na Twitterze. Napisał, że Pelosi jest szalona i powinna być pod obserwacją.

 “Szalona Nancy jest tą, która powinna być pod obserwacją. Nie nazywają ją tak za nic!” – napisał.

Ponadto Trump ogłosił w czwartek w wywiadzie dla Fox News, że jest już wyleczony z koronawirusa i nie bierze już prawie żadnych leków. “Jestem okazem zdrowia ” .

W piątek Pelosi ogłosiła zapowiadane powołanie komisji, która umożliwi Kongresowi odsunięcie prezydenta od władzy, wykorzystując 25. poprawkę, choć tym razem zasugerowała, że wejdzie ona w życie dopiero odejściu Trumpa.

“Tu nie chodzi o prezydenta Trumpa” –  powiedział Pelosi. “On zmierzy się z wyborem wyborców. Musimy stworzyć proces dla przyszłych prezydentów.”

Nie umknęło to prezydentowi, który ocenił, że Demokraci torują sobie drogę, aby w razie wygranej Joe Bidena móc go szybko zastąpić Kamalą Harris. “Szalona Nancy Pelosi przygląda się 25. poprawce, aby zastąpić Joe Bidena Kamalą Harris. Demokraci chcą, żeby to się stało szybko” 

Z kolei sekretarz prasowa Białego Domu, Kayleigh McEnany, powiedziała, że “jedyną osobą, która potrzebuje 25 poprawki jest sama Nancy Pelosi”.

AL

Trump o koronawirusie: “To było błogosławieństwo od Boga, że to złapałem (WIDEO)

Zabił 80-latka ponieważ ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię