Rekordowa oglądalność debat prezydenckich w Stanach Zjednoczonych

58 milionów Amerykanów zasiadło przed telewizorami w środę wieczorem, aby zobaczyć jedyne starcie pomiędzy wice prezydentem Mikiem Pencem i Senator Kamalą Harris plasując debatę na drugim miejscu w historii najbardziej oglądalnych w historii amerykańskiej telewizji.

Dla porównania, jak wynika z danych firmy Nielsen w 2016 roku debatę wiceprezydencką Mike’a Penca i demokratycznego Senatora Tima Kaine’a zobaczyło 37 milionów potencjalnych wyborców.

Według Nielsena, do historii przeszła debata Joe Bidena i Sarah Palin, która przed srebrne ekrany ściągnęła 70 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Jak podkreśla Nielsen debaty wiceprezydenckie nie cieszą się tak olbrzymią popularnością o czym świadczy chociażby ostatnia debata prezydencka pomiędzy ubiegającym się reelekcję Donaldem Trumpem a byłym wiceprezydentem USA Joe Bidenem, którą zobaczyło 73 miliony widzów.

Warto dodać, że po piątkowej decyzji sztabów wyborczych demokratów i republikanów nie dojdzie do drugiej debaty prezydenckiej, która miała się odbyć 15 października w Miami, po ogłoszeniu decyzji przez Amerykańską Komisję do Spraw Debat Prezydenckich, że miałaby się ona odbyć w formie wirtualnej.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię