Donald Trump rozpętał burzę na Twitterze. Poszło o Illinois

0
1193

Prezydent Donald Trump rozpętał burze na Twitterze. Tym razem poszło o stan Illinois. Pojawiły się także ostre wpisy o Kalifornii i Nowym Jorku.

Napisał urzędujący prezydent. Dokładne tłumaczenie sugeruje, że Illinois to miejsce w którym nie ma nic ciekawego do odwiedzenia. Jednak prezydentowi w rzeczywistości chodziło prawdopodobnie o zasugerowanie, że Illinois stoi pod ścianą. Według urzędującego prezydenta mieszkańcy Illinois nie mają innego wyjścia i powinni w nadchodzących wyborach zagłosować właśnie na niego.

Do wpisu Donalda Trumpa odniósł się gubernator Illinois J.B Pritzker. Wykorzystał on grę słowną i w serii wpisów na Twitterze wskazał pięć miejsc w Illinois, do których prezydent mógłby się udać. Gubernator zarzucił Trumpowi hipokryzję wskazując, że prezydent, który publicznie kpi z Illinois, umieścił swoje nazwisko na jednym z wieżowców w centrum Chicago.

Wskazał 5 miejsc w Illinois do których prezydent mógłby się udać. Wpisy gubernatora były utrzymane w sarkastycznym tonie. Na liście Pritzkera znalazły się Kapitol w Springfield – gdzie Barack Obama ogłosił, że będzie ubiegać się o fotel prezydenta, dom Abrahama Lincolna, podróże koleją, farmy dyniowe i chicagowskie hot-dogi.

Oprócz wpisów dotyczących stanu Illinois , rano prezydent uderzył w takie stany jak Nowy Jork czy Kalifornia.

AL

Obywatele tego kraju mogą zapomnieć o rodzinnych spotkaniach w domu

 

Młoda kobieta postrzelona w własnym samochodzie na Lake Shore Drive

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię