Nowojorskie teatry w tym Carnegie Hall zamknięte do jesieni 2021

0
111

Z powodu pandemii Metropolitan Opera, nowojorska Filharmonia, Carnegie Hall i wszystkie broadwayowskie teatry zawiesiły działalność do jesieni przyszłego roku.

Straty poniesione przez te słynne placówki kulturalne przekroczyły już ponad 7 miliardów dolarów. Bez dotacji stanowych i federalnych wiele nowojorskich teatrów i sal koncertowych może zbankrutować.

Po raz pierwszy w swojej ponad 140-letniej historii Metropolitan Opera odwołała cały sezon. Prawdopodobnie wznowi działalność dopiero na jesieni przyszłego roku. Na większości broadwayowskich teatrów nie świecą się nawet światła. Dziesiątki tysięcy aktorów, muzyków, tancerzy i ludzi związanych ze sztuką jest bez pracy. Zamknięcie klubów jazzowych, sal koncertowych i nocnych lokali spowodowało, że nowojorscy artyści nie mogą liczyć na żadne źródła dochodów. Wielu z nich, szczególnie ci młodsi, pracowało w restauracjach, jako kelnerzy, a większość restauracji jest zamkniętych.

Związki zawodowe artystów apelują o przyznanie specjalnych funduszy dla ludzi sztuki, jednak miasto Nowy Jork jest na granicy bankructwa i burmistrz DeBlasio oraz gubernator Cuomo nie reagują.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię