Chicago: Polonijny program radiowy z poparciem Donalda Trumpa

0
473

Popierający Donalda Trumpa Amerykanie polskiego pochodzenia rozpoczęli nadawanie programu radiowego, który ma zachęcić Polonię do głosowania na obecnego prezydenta USA. Audycja nadawana jest na falach najstarszej polonijnej stacji radiowej w metropolii chicagowskiej.

Nadawany w języku angielskim program radiowy przygotowują przedstawiciele działającego przy sztabie wyborczym Donalda Trumpa komitetu Polish Americans For Trump – Michael Pawlowski i Eva Neterowicz. Wraz ze swoimi gośćmi przekonują, że zwycięstwo wyborcze demokratów będzie oznaczać wprowadzenie w Ameryce ideologii socjalistycznej. „Chcemy głosować na ludzi, którzy pozwolą nam wzmocnić naszą wiarę i religię katolicką” – przekonywał Michel Pawłowski podczas nadanego we wtorek programu.

Dziennikarz i publicysta chrześcijański Steve E. Strang argumentował, że choć Donald Trump ma wiele wad to został wybrany przez Boga do wykonania specjalnej misji, której elementem jest obrona religii. „Jak głęboko wierzącymi chrześcijanami są Polacy jest powszechnie znane na całym świecie” – mówił.

Eva Neterowicz zwróciła uwagę, że kandydatka na wiceprezydenta Kamala Harris jest przedstawicielką radykalnego skrzydła Partii Demokratycznej a ze względu na wiek Joe Bidena może być o krok od prezydentury. „Każdy Amerykanin polskiego pochodzenia powinien głosować na Donalda Trumpa” – apelowała.

Audycja komitetu Polish Americans For Trump będzie emitowana codziennie aż do wyborów prezydenckich na antenie radia WPNA na falach 1490 AM o godzinie 12 w południe. Należy ono do największej organizacji polonijnej w USA – Związku Narodowego Polskiego. Twórcy programu zapowiedzieli, że program pojawi się także na falach innych polonijnych stacji radiowych oraz na kanale Youtube.

IAR, AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię