Nastolatek oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia nie będzie sądzony w Illinois

17-letni Kyle Rittenhouse, oskarżony o zabicie  dwóch osób i zranienie jednej w Kenoshy w czasie zamieszek,  nie będzie skarżony w stanie Illinois – wynika z oświadczenia prokuratury powiatu Lake.

Dochodzenie ujawniło, że broń użyta w strzelaninie w Kenosha została zakupiona, przechowywana i użyta w Wisconsin – powiedział prokurator powiatu Lake. Nie ma też dowodu na to, że nastolatek trzymał ją w Illinois.

Rittenhouse z Antiochii, przebywa obecnie w areszcie dla nieletnich w powiecie Lake. Sąd nie wyznaczył kaucji z uwagi na toczące się nadal śledztwo i zarzuty kryminalne postawione mu w Wisconsin. Kolejna rozprawa ekstradycyjna ma odbyć się 30 października.

Do tragedii doszło w sierpniu, podczas protestów przeciw brutalności policji w Kenosha. Nastolatek został oskarżony o zastrzelenie dwóch demonstrantów i zranienie trzeciego. Oskarżony jest też o kilka innych przestępstw kryminalnych m.in. posiadanie broni przez osobę poniżej 18. roku życia.

Jeśli zostałby skazany za zabójstwo pierwszego stopnia, Rittenhouse dostałby karę dożywotniego więzienia. Obrona przedstawia go jako odważnego patriotę, który korzystał ze swojego prawa do noszenia broni podczas trwających w Kenoshy zamieszek.

AL

Oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia nastolatek z Wisconsin, chce być sądzony w Illinois

WHO: Wykształcanie odporności stadnej to zła metoda walki z COVID-19

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię