Jennifer Pritzker sprzeciwia się wprowadzeniu podatku progresywnego w Illinois 

0
369

Wprowadzenie w stanie Illinois podatku progresywnego od dochodów stało się kością niezgody w rodzinie Pritzkerów. Progresywny podatek dochodowy uzależnia stawkę podatku od wysokości dochodów.

Kuzynka gubernatora, milionerka Jennifer Pritzker przekazała 500 tys. dolarów na kampanie, która ma przekonać wyborców, aby zagłosowali przeciwko poprawce do konstytucji, która ma umożliwić stopniowe podnoszenie podatków od dochodów.

Głosowanie ma odbyć się za pośrednictwem referendum przy okazji listopadowych wyborów. Z kolei gubernator J.B. Pritzker popiera ustawę i od dawna wspiera jej promocję. Wydał na ten cel z swoich prywatnych pieniędzy już ponad ponad 56 milionów dolarów.

Zarówno Jennifer Pritzker, jak i J.B. Pritzker są spadkobiercami fortuny Hyatt Hotel i należą do jednej z najbogatszych rodzin na świecie – podaje Forbes. Kolejnym miliarderem, który przekazał fundusze na walkę z proponowaną ustawą jest Ken Griffin – najbogatszy mieszkaniec Illinois. Na kampanię przeznaczył 47 milionów dolarów.

Obecna stawka podatku dochodowego od osób fizycznych w stanie Illinois jest taka sama dla wszystkich i wynosi 4.95% Jeśli poprawka zostanie przegłosowana osoby zarabiające więcej niż 250 tys. dolarów będą musiały liczyć się z dużym wzrostem podatku.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię