Podróż na Hawaje bez obowiązkowej kwarantanny

Od dzisiaj Hawaje otwierają swoje granice dla podróżnych. Wszystkie osoby z negatywnym wynikiem testu COVID-19 nie będą już musiały przechodzić dwutygodniowej kwarantanny.

Kwarantanna na wyspach obowiązywała od 26 marca. Podróże między wyspami Kauai, Hawajami, Maui, Molokai i Lanai nadal będą objęte kwarantanną do 30 listopada. Aby ominąć przymusową izolacje podróżni przybywający na Hawaje będą musieli przedstawić negatywny wynik testu, zatwierdzonego przez FDA. Test musi być zrobiony  maksymalnie na 72 godziny przez przybyciem na wyspę i wykonany w jednym z poniższych laboratoriów: AFC Urgent Care, Bartell Drugs, Carbon Health, CityHealth Urgent Care, Color, CVS Health, Discovery Health MD, Kaiser Permanente, Quest Diagnostics, Vault Health i Walgreens.

Oprócz obowiązkowych testów na COVID-19, podróżni muszą do 24 godzin przed przylotem na Hawaj  wypełnić specjalną formę. Można to zrobić przesz internet. Po podaniu wszystkich potrzebnych informacji podróżni otrzymają zwrotny kod QR, który należy mieć przy sobie w momencie przekraczania granicy. Kod można zapisać na urządzeniu mobilnym lub wydrukować. Przy przekraczaniu granicy zostanie zeskanowany.

W formularzu, który wypełniamy należy podać informacje dotyczące miejsce planowanego pobytu oraz  podpisanie oświadczenie, które mówi o karze grzywny w wysokości do 5000 USD lub do roku więzienia za nieprzestrzeganie obowiązujących na wyspie przepisów.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię