Przed nami ostanie godziny na wypełnienie ankiet CENSUS 2020

Czwartek jest ostatnim dniem, w którym możemy oficjalnie wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności 2020. Decyzją Sądu Najwyższego data 31 października wyznaczona przez sąd federalny Kalifornii została zawieszona, czego domagał się Prezydent Donald Trump.

Osoby, które nie wypełniły do dziś ankiety mogą to zrobić do końca dnia online na stronie www.2020Census.gov, telefonicznie lub drogą pocztową. Ważna jest w tym przypadku data stempla pocztowego.

Ankiety spisu powszechnego przygotowane są w 13 językach w tym po polsku.

Warto przypomnieć, że spis powszechny ma wpływ na system polityczny, społeczny i edukacyjny w Stanach Zjednoczonych. Na jego podstawie przyznawane są środki federalne dla poszczególnych stanów. Ponadto od jego wyników zależy układ sił w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

Wyniki Census 2020 będą miały m.in. wpływ na znaczenie organizacji i instytucji polonijnych, na szkolnictwo polskie, na wsparcie działań ze środków publicznych w okręgach, miastach i powiatach zamieszkałych w znacznym procencie przez Polonię oraz na reprezentację polskiej grupy etnicznej w lokalnych, stanowych i federalnych władzach publicznych.

Warto dodać, że w ostatnich dniach pojawiło się w internecie wiele fałszywych stron podających za witryny spisu ludności. W związku zaistniałą sytuacją specjalne ostrzeżenia wydało Federalne Biuro Śledcze, które monitoruje ponad 60 nielegalnych stron próbujących wyłudzić dane osobowe mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię