Rekordowe zainteresowanie wyborami 3 listopada w Stanach Zjednoczonych

0
367
envato

Coraz więcej Amerykanów w obawie przed COVID-19 czy niedostarczeniem karty wyborczej na czas przez amerykańską pocztę korzysta z okazji i oddaje swój głos we wczesnym głosowaniu.

Do wtorku, 13 października w całych Stanach Zjednoczonych zagłosowało już 10.5 miliona wyborców w porównaniu do miliona czterystu tysięcy głosujących w tym samym okresie podczas ostatnich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

„To rekordowe zainteresowanie wyborami we współczesnej historii naszego kraju” mówi profesor Michael McDonald z University of Floryda.

Twórca projektu United States Elections Project (zajmującego się historią procesu wyborczego w USA) spodziewa się, że podczas tegorocznych wyborów zagłosuje 150 milionów ludzi. „To największa liczba uprawnionych do głosowania osób od 1908 roku”  podkreśla McDonald.

Na Florydzie z możliwości wczesnego glosowania skorzystało już milion 700 tysięcy wyborców. Z kolei w Michigan, czyli kolejnym tzw. „swing state” do wtorku zagłosowało już 965 tysięcy ludzi. To prawie o 20% więcej jak w wyborach 2016 roku.

Warto dodać, że komisje wyborcze z Kolorado, Oregonu, Waszyngtonu, Kalifornii, Hawajów, Montany, Nevady, New Jersey, Utah i Dystryktu Kolumbii wysłało do wszystkich wyborców karty do głosowania korespondencyjnego jako alternatywę do głosowania w komisjach wyborczych.

Wybory powszechne w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada.

JR


Tańczący prezydent Donald Trump na wiecu wyborczym w Stanford (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię