Donald Trump: “Nie można dopuścić do ponownego zamknięcia kraju”

0
727

W Stanach Zjednoczonych znów rośnie liczba przypadków koronawirusa.  Liczba ofiar śmiertelnych pandemii w USA przekroczyła 217 tysięcy.

​W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby stwierdzono 70 334 zakażeń koronawirusem – podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Zmarło 1148 kolejnych osób. Od początku pandemii u prawie 8 milionów Amerykanów stwierdzono koronawirusa. . Łączna liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 217 tysięcy. Rośnie też szybko liczba hospitalizacji.

Najszybszy wzrost liczby zakażeń ma miejsce w środkowych stanach USA, szczególnie na północy kraju. Pandemia, która pierwotnie najbardziej dotknęła wielkie aglomeracje, teraz uderza także rolnicze regiony Ameryki.

Czytaj również: Jak bezpiecznie obchodzić święta podczas pandemii? Illinois opublikowało wytyczne

Prezydent Donald Trump mówi jednak, że nie można dopuścić do ponownego zamknięcia kraju i sugeruje, że Amerykanie powinni zaakceptować ryzyko. Prezydent w wywiadzie dla telewizji Fox Business powiedział, że lekarstwo nie może być gorsze od choroby.

Zamkniecie kraju niesie ze sobą większe ryzyko – samobójstwa, alkoholizm, przemoc domowa. Popatrzcie, co się stało po zamknięciu stanu Michigan. Lekarstwo nie może być gorsze od choroby

Donald Trump bronił też decyzji o organizowaniu przez jego sztab wielotysięcznych wieców wyborczych w okresie pandemii, wskazując na fakt, że wielu uczestników tych wieców nosi maski.

IAR, AL

Biden znowu uderza w Polskę: ” Widzimy co dzieje się na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech”

 

Donald Trump o sensacyjnych doniesieniach na temat kontrkandydata: “Joe Biden jest skorumpowanym politykiem”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię