Trwa IV Festiwal Filmowy Świat Maklaka i jego Przyjaciół

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na IV Festiwal Filmowy „Świat Maklaka i Jego Przyjaciół”. Impreza odbędzie się w sobotę w formie hybrydowej – część filmów i wydarzeń będzie można zobaczyć w internecie.

Festiwal składa się z dwóch głównych części. Pierwszą z nich jest konkurs filmowy dla niezależnych twórców. Wzięły w nim udział 52 filmy. „Jutro w Konstancińskim Domu Kultury przez cały dzień będzie można zobaczyć najlepsze z nich” – mówiła dyrektor instytucji Edyta Markiewicz-Brzozowska. „Celem konkursu jest wyróżnienie artystów, którzy sięgają po charakterystyczne dla Maklaka środki, takie jak dystans, humor i sarkazm” – dodała Edyta Markiewicz-Brzozowska.

Podczas festiwalu odbędą się również spotkania dotyczące polskiego filmu, w tym postaci zmarłego w tym roku Jerzego Gruzy. Jego twórczość będzie szczególnie obecna podczas wydarzenia. „Z tej okazji wyświetlamy dwa filmy. Jego ostatni film »Dariusz« oraz jego ulubiony film »Przeprowadzkę«. Odbędzie się także spotkanie wspomnieniowe” – zaznaczyła Edyta Markiewicz-Brzozowska.

Festiwalowe wydarzenia i filmy będzie można oglądać poprzez media społecznościowe. Program znajduje się na stronie internetowej festiwalmaklaka.pl.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię