W czterech powiatach Illinois zostają przywrócone ograniczenia

0
1109

Gubernator J.B. Pritzker ogłosił powrót do ograniczeń w powiatach DuPage, Kane, Will i Kankakee.

Od najbliższego piątku, bary i restauracje w regionach siódmym i ósmym obejmujące swoim zasięgiem powiaty DuPage, Kane, Will i Kankakee będą musiały zawiesić obsługę wewnątrz lokali, a obsługa na zewnątrz musi zakończyć się o godzinie 23. Dotyczy to wszystkich obiektów rozrywkowych (restauracji, barów, kasyn etc.) Zgromadzenia, wesela lub inne imprezy okolicznościowe muszą być ograniczone do 25 osób lub maksymalnie do 25% całkowitej pojemności lokalu.

 

Ograniczenia zostały przywrócone, ponieważ region przekroczył dopuszczalny średni wskaźnik pozytywnych testów, który wynosi 8%.

Podobne restrykcje zostały ogłoszone w poniedziałek dla regionu piątego, leżącego w południowej części stanu. Z kolei w regionie pierwszym w północno-zachodniej części Illinois obostrzenia przywrócono już 3 października. Oznacza to, że na cztery spośród jedenastu regionów na jakie został podzielony stan Illinois nałożono dodatkowe środki zapobiegawcze.

Czytaj również:  Chicago wprowadza kwarantannę dla podróżnych z kolejnych pięciu stanów

Gubernator zauważył, że liczba nowych przypadków rośnie w całym stanie i ostrzegł, że jeśli sytuacja się nie poprawi ograniczenia zostaną rozszerzone na powiaty Cook, Lake i McHenry.

AL

Chicago może powrócić do zasad trzeciej fazy odmrażania gospodarki

 

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Miał 59 lat

 

Chicago wprowadza kwarantannę dla podróżnych z kolejnych pięciu stanów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię