Burmistrz Chicago wprowadza godzinę policyjną dla biznesów

W związki z gwałtownym przyrostem zakażeń w Chicago, burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła godzinę policyjną ograniczającą działalność “nieistotnych” firm w mieście.

Godzina policyjna ma obowiązywać od piątku, 23 października od godziny 10 wieczorem do 6 rano, przez następne dwa tygodnie. Nowe rozporządzenie ma dotyczyć wszystkich biznesów, które nie są kluczowe tzw. “non- essential”

Od piątku zaczną obowiązywać następujące obostrzenia:

  • Wszystkie “nieistotne” biznesy muszą zostać zamknięte w trakcie obowiązywania godziny policyjnej.
  • Bary, browary i tawerny bez zezwolenia gastronomicznego nie mogą świadczyć żadnych usług w pomieszczeniach zamkniętych.
  • Sprzedaż alkoholu prowadzony będzie do 9 wieczorem, zarówno w sklepach jak i restauracjach.
  • W restauracjach nadal dozwolony jest odbiór na wynos lub zamawianie jedzenia na dowóz.
  • Zgromadzenia dozwolone do maksymalnie 6 osób (nie dotyczy domowników) zwłaszcza po godzinie 10 wieczorem
  • Maski obowiązkowe  we wszystkich miejscach publicznych ( wewnątrz jak i na zewnątrz)

Wszystkie dotychczasowe ograniczenia oraz limity pojemności wewnątrz lokali wynoszące 40% lub 50 osób pozostają bez zmian.

Burmistrz podkreśliła, że miasto obecnie przechodzi drugą falę zakażeń. Podkreśliła, że nie zawaha się nie zawaha się cofnąć miasta do obostrzeń z fazy 3.

“Podejmujemy te działania, aby uniknąć potencjalnych katastrofalnych skutków”. Szybki wzrost liczby przypadków, których doświadczamy tutaj w Chicago, jest zgodny z tym, co obserwujemy nie tylko w całym stanie, ale w całym kraju i w wielu innych krajach na całym świecie” – powiedział Lightfoot.

Czytaj również: Illinois ma już plan dystrybucji szczepionki przeciwko Covid- 19

Wskaźnik pozytywnych testów wynosi wynosi 6,4% i stale rośnie. Doktor Allison Arwady, szefowa Chicagowskiego Departamentu Zdrowia ostrzegła, że jeśli Chicago zanotuje 8 procentowy odsetek pozytywnych testów, to miasto powróci do fazy 3 i ponownie zamknie wszystkie restauracje. 

Burmistrz podkreślała, że wzrost jest zaskakująco szybki i miasto musi reagować. 

“Wzrost jest zaskakujący, naprawdę zapiera dech w piersiach. Pomyślcie o tym, gdzie byliśmy zaledwie dwa tygodnie temu lub nawet na początku października i gdzie jesteśmy teraz, to tak, jakbyśmy wrócili do tego co było  wiosną. Musimy robić to, co działa: zdystansować się społecznie, nosić maski, myć ręce i ograniczyć kontakt”. –

Średnia liczba notowanych przypadków COVID-19 w Chicago w ciągu ostatnich kilku dni wyniosła 645. To o 54% więcej zakażeń w stosunku do poprzedniego tygodnia.

AL

Donald Trump przerwał wywiad w CBS. Opublikował go przed oficjalną datą emisji

 

Komisja Senatu zaakceptowała kandydaturę sędzi Amy Coney Barrett. Politycy partii demokratycznej zbojkotowali głosowanie

 

Illinois ma już plan dystrybucji szczepionki przeciwko Covid- 19

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię