Od dziś większe ograniczenia w powiatach DuPage, Kane, Will i Kankakee

0
564

Przypominamy, że od dziś w powiatach  DuPage, Kane, Will i Kankakee obowiązują dodatkowe restrykcje. Zostaje zawieszona działalność restauracji i barów wewnątrz lokali. Będą obowiązywać też większe limity osób

Ograniczenia zostały przywrócone, ponieważ region przekroczył dopuszczalny średni wskaźnik pozytywnych testów, który wynosi 8%.

Od piątku, 23 października bary i restauracje w  powiatach DuPage, Kane, Will i Kankakee zawieszają obsługę wewnątrz lokali, a obsługa na zewnątrz musi zakończyć się o godzinie 23. Dotyczy to wszystkich obiektów rozrywkowych (restauracji, barów, kasyn etc.) Zgromadzenia, wesela lub inne imprezy okolicznościowe muszą być ograniczone do 25 osób lub maksymalnie do 25% całkowitej pojemności lokalu.

Podobne restrykcje zostały ogłoszone w poniedziałek dla regionu piątego, leżącego w południowej części stanu. Z kolei w regionie pierwszym w północno-zachodniej części Illinois obostrzenia przywrócono już 3 października. Oznacza to, że na cztery spośród jedenastu regionów na jakie został podzielony stan Illinois nałożono dodatkowe środki zapobiegawcze.

Czytaj również:  Chicago wprowadza kwarantannę dla podróżnych z kolejnych pięciu stanów

Gubernator ostrzegł, że jeśli sytuacja się nie poprawi ograniczenia zostaną rozszerzone na powiaty Cook, Lake i McHenry.

AL

Relacja z ostatniej debaty prezydenckiej Trump – Biden

Pierwsze szczepionki na koronawirusa w Niemczech będą dostępne już w styczniu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię