Powiaty McHenry i Lake zamykają restauracje

Gubernator J.B. Pritzker zaostrza restrykcję w kolejnych regionach. Powiaty Lake i McHenry przekroczyły dopuszczalny średni wskaźnik pozytywnych testów, który wynosi 8%.

Region 9, obejmujący powiaty Lake i McHenry, tak jak i większość Illinois będzie musiał zmierzyć się z dodatkowymi ograniczeniami. Od soboty, 31 października  zostanie tam zawieszona obsługa wewnątrz barów i restauracji, a obsługa na zewnątrz musi zakończyć się o godzinie 23. Zgromadzenia muszą być ograniczone do 25 osób lub maksymalnie do 25% całkowitej pojemności lokalu.

We wtorek zapadła decyzja o objęciu obostrzeniami miasta Chicago. Decyzji nie pochwala burmistrz Lori Lightfoot, powiedziała, że jest  “bardzo zaniepokojona” decyzją Pritzkera. Podkreśliła, że głównym powodem wzrostu infekcji są spotkania w domach. Zauważyła, że wiele restauracji jest już na granicy wytrzymałości. Rozporządzenie ma wejść w życie w piątek.

Czytaj również: Gubernator ogłosił dodatkowe restrykcje dla Chicago. Burmistrz interweniuje

Przypominamy, że od środy zaostrzone restrykcje obowiązują w regionie czwartym , obejmującym, przedmieściach Chicago powiatu Cook oraz Meto East. W zeszłym tygodniu władze stanowe dołączyły powiaty DuPage, Kane, Will i Kankakee. Obecnie obostrzenia zostały przewrócone w  8 z 11 regionów zdrowotnych na jakie wiosną tego roku został podzielony stan Illinois.

AL

Illinois uaktualnia wytyczne dotyczące sportów młodzieżowych. Koszykówka w grupie “wysokiego ryzyka”

 

Od środy nowe restrykcje na przedmieściach powiatu Cook

W czterech powiatach Illinois zostają przywrócone ograniczenia

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię