Niemcy podjęły decyzję o drugim „lockdownie”

Niemcy podjęły decyzję o wprowadzeniu w całym kraju drugiego lockdownu z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem. Nowe regulacje nie obejmują szkół, przedszkoli, sklepów oraz kościołów.

Nowe obostrzenia dotyczą całego kraju i zaczną obowiązywać 2 listopada. Druga od początku pandemii blokada w Niemczech ma trwać do końca miesiąca. W tym czasie będą zamknięte wszystkie lokale gastronomiczne, dyskoteki, kina, teatry i sale koncertowe.
Podczas  konferencji prasowej Angela Merkel tłumaczyła, że w kraju już od kilku dni narastało przekonanie o nieuchronności wprowadzenia kolejnego lockdownu. „W związku z drastycznie pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną musieliśmy podjąć szybkie i daleko idące działania, aby uniknąć stanu alertu” – przekonywała szefowa rządu.

Powiązane: Macron ogłosił ogólnokrajowy lockdown

Nieczynne będą też siłownie, baseny, ogrody zoologiczne i parki rozrywki. Nowe rozporządzenie obejmuje także amatorskie imprezy sportowe. O ile szkoły i przedszkola pozostaną otwarte, o tyle zajęcia na uniwersytetach będą się odbywać w formie zdalnej. Projekt uchwały przewiduje też ograniczenie podróżowania i kontaktów społecznych.
o W środę w Niemczech odnotowano niemal 15 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. To kolejny rekord od początku pandemii.

Decyzja rządu federalnego o wprowadzeniu w Niemczech kolejnej blokady w związku z pandemią koronawirusa spotkała się w niektórych branżach z ostrą krytyką. Przedstawiciele branży gastronomicznej wskazują, że tysiącom firm grozi bankructwo. Wielu z nich domaga się od państwa szybkiej rekompensaty.

Czytaj również: Pritzker zmusi właścicieli restauracji do zamknięcia lokali

Angela Merkel zapewniała, że drugi krajowy lockdown jest nieunikniony. „Nowe obostrzenia są odpowiednie, konieczne i proporcjonalne” – zaznaczyła Angela Merkel.

IAR, AL

https://amerykapopolsku.com/2020/10/29/pritzker-zmusi-wlascicieli-restauracji-do-zamkniecia-lokali/

 

Od środy nowe restrykcje na przedmieściach powiatu Cook

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię