Tłum chce zwolnienia Fauciego. Czy Trump spełni żądania?

W niedzielę, podczas wiecu na Florydzie, prezydent Donald Trump zasugerował, że może zwolnić dr Anthony’ego Fauci’ego po wyborach.

Deklaracja padał podczas ostatniego wiecu zorganizowanego w niedzielę w miasteczku Opa-Locka, kiedy prezydent obiecywał, że szczepionka będzie wkrótce dostępna.

Tłum zaczął wtedy skandować „zwolnić Fauciego”. Na co prezydent odpowiedział, żeby„pozwolili mu poczekać do chwili po wyborach”. Deklaracja doprowadziła do wiwatów ze strony tłumnie zebranej publiczności.

Wypowiedz miała miejsce po wywiadzie, w którym Fauci stwierdził, że USA zmierza ku katastrofie i ocenie, że Joe Biden poważnie traktuje wirusa jako zagrożenie dla zdrowia publicznego. Z kolei Donald Trump skupił się na gospodarce i ponownie ją otworzył.

Czytaj również: Narastają obawy w związku z zamieszkami po wyborach. Eksperci : “Nie wiemy, jak źle to będzie”

Rzecznik Białego Domu Judd Deere ocenił wypowiedz Fauciego jako „niedopuszczalną i łamiącą  wszystkie normy”. Podkreślił, że dr Fauci jako starszy członek prezydenckiej grupy zadaniowej ds. walki koronawirusem wybrał krytykę prezydenta w mediach i prezentowanie swoich politycznych poglądów poprzez chwalenie prezydenckiego kontrkandydata, na trzy dni przed wyborami.

Trump wielokrotnie podważał rady i specjalistyczną wiedzę swojego doradcy, mówiąc m.in. że “ludzie są zmęczeni słuchaniem Fauciego i rzeszy idiotów, którzy nie mają o pandemii zielonego pojęcia”.

Anthony Fauci jest specjalistą od chorób zakaźnych, a od 1984 roku szefem Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych. W tym czasie doradzał zarówno demokratycznym jak i republikańskim prezydentom. Zaproponował również, że będzie kontynuował swoją rolę niezależnie od wyniku wyborów w 2020 roku.

AL

Napastnik ubrany w średniowieczny strój i uzbrojony w japoński miecz zabił dwie osoby

 

Narastają obawy w związku z zamieszkami po wyborach. Eksperci : “Nie wiemy, jak źle to będzie”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię