Ameryka głosuje. Wyniki wyborów na bieżąco

Głosy elektorskie z godziny 1:00AM

WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH W USA

1:00 Głosy elektorskie: Joe Biden 224 , Donald Trump 213. Nadal nie znamy oficjalnych wyników ze stanów: Pensylwania, Michigan, Maine, Karolina Północna, Arizona, Wisconsin, Alaska, Nevada Donald Trump wygrał Teksas

11.45 Głosy elektorskie. Joe Biden 223, Donald Trump 174. Nadal nie znamy wyników ze stanów: Pensylwania, Michigan, Maine, Karolina Północna, Arizona, Wisconsin ,Teksas, Alaska

11.20 Głosy elektorskie. Joe Biden 205, Donald Trump 136.

10:53 Joe Biden wygrywa z Donaldem Trumpem po uwzględnieniu przewidywanych wyników wyborów z 31 stanów.  Demokratów zdobył dotychczas 192 głosy elektorskie, a kandydat Republikanów – 114 głosów.
Joe Biden wygrał, według symulacji, w stanach: Vermont, New Hampshire. Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, Delaware, Nowy Jork, New Jersey, Maryland, Illinois, Colorado, Nowy Meksyk, Kalifornia, Oregon, Waszyngton oraz w Dystrykcie Kolumbii.
Starający się o reelekcję Donald Trump zwyciężył w stanach: Utah, Wayoming, Dakota Północna, Dakota Południowa, Nebraska, Kansas, Oklahoma, Missouri, Louisiana, Mississippi, Kentucky, Indiana, Tennessee, Arkansas, Oklahoma, Alabama, Karolina Południowa oraz Wirginia Zachodnia. Obecny prezydent przewodzi też w rywalizacji w 11 kolejnych stanach, a Joe Biden w czterech.

10:45 Zamykane są właśnie ostatnie lokale wyborcze. W kluczowych stanach trwa zacięta walka. Prezydent najprawdopodobniej wygra kluczową Florydę, a nie jest wykluczone jego zwycięstwo w Karolinie Północnej i Georgii. Niepewny jest natomiast wynik w uważanym za matecznik republikanów Teksasie, a w Arizonie wszystko wskazuje na niespodziewane zwycięstwo Joe Bidena. To wszystko oznaczałoby, że Donald Trump wciąż ma za mało głosów, by wygrać reelekcję. Demokraci prawdopodobnie utrzymają kontrolę nad Izbą Reprezentantów, a los większości w Senacie jest niepewny. Demokraci odrabiają straty, ale nie wiadomo, czy uda im się zdobyć cztery miejsca, których potrzebują do uzyskania większości. Frekwencja w tych wyborach będzie rekordowo wysoka.

10:05 Głosy elektorskie Joe Biden 187, Donald Trump 114. Donald Trump wygrywa w stanach Oklahoma, Kentucky, Tennessee, Wirginia Zachodnia, Karolina Południowa, Alabama, Mississippi, Indiana, Luizjana, Dakota Północna, Nebraska, Wyoming, Arkansas, Kansas, Utah, Missouri,  

Joe Biden zwycięża w Vermont, Wirginia, Illinois, Massachusetts, Road Island, Connecticut, New Jersey, Delaware i Maryland, Dystrykt Kolumbia i Nowym Jork, California, Oregon, Waszyngton 

9:45 Wszystko wskazuje na to, że Donald Trump wygrał na Florydzie i ma wyraźną przewagę w Georgii. Oba stany są kluczowe dla potencjalnej reelekcji obecnego prezydenta. Wybory prezydenckie nadal pozostają jednak nierozstrzygnięte.
Z dotychczasowych wyników głosowania na Florydzie wynika, że Joe Biden uzyskał stosunkowo niskie poparcie wśród wyborców latynoskich w Miami. Kandydat demokratów ma stratę ponad 300 tysięcy głosów do prezydenta USA. Republikanie są też optymistami, jeśli chodzi o wyniki w Georgii i Karolinie Północnej. Uwaga Amerykanów skierowana jest teraz na trzy stany tak zwanego „pasa rdzy”, czyli Pensylwanię, Wisconsin i Michigan. We wszystkich sondaże wskazywały na zwycięstwo Joe Bidena,

9:20 Po przeliczeniu 94 % głosów z Florydy przewagą prawie 400 tys. głosów prowadzi Donald Trump

9:00 Joe Biden wygrywa z Donaldem Trumpem po uwzględnieniu przewidywanych wyników z 18 stanów. Joe Biden wygrał według symulacji w stanach: Vermont, Massachusetts, Connecticut, Delaware, Nowy Jork, New Jersey, Maryland, Colorado oraz w Dystrykcie Kolumbii. Starający się o reelekcję Donald Trump zwyciężył w stanach: Dakota Północna, Dakota Południowa, Indiana, Kentucky, Tennessee, Arkansas, Oklahoma, Alabama, Karolina Południowa oraz Wirginia Zachodnia. Obecny prezydent przewodzi też w rywalizacji w 11 kolejnych stanach, a Joe Biden w ośmiu.

W niektórych spośród decydujących stanów wyniki mogą nie być znane tej nocy z powodu dużej liczby głosów oddanych poprzez pocztę. Będą one przeliczane dopiero po zakończeniu liczenia kart oddanych osobiście.

8:30 Dane z 91 proc. komisji na Florydzie: Trump – 51,2 proc. Biden – 47,9 proc.

Dane z 62 proc. komisji w Teksasie. Biden – 49,7 proc. Trump – 49 proc.

8:20  Głosy elektorskie: Joe Biden 51, Donald Trump 89. Donald Trump wygrywa w stanach Oklahoma, Kentucky, Tennessee, Wirginia Zachodnia, Karolina Południowa, Alabama, Mississippi, Indiana, Luizjana, Dakota Północna, Nebraska, Wyoming, Arkansas

Joe Biden zwycięża w Vermont, Wirginii, Illinois, Massachusetts, Road Island, Connecticut, New Jersey, Delaware i Maryland, Nowym Meksyku i Nowym Jork. 

7:45  Ponad połowa stanów zakończyła już głosowanie w wyborach prezydenckich. Prognozowane wyniki w poszczególnych stanach wskazują na razie na wyrównaną walkę między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem. Wielką niewiadomą pozostają najważniejsze regiony. Zgodnie z przewidywaniami Donald Trump wygra wybory w Oklahomie, Alabamie, Mississippi, Kentucky czy Arkansas. Z kolei Joe Biden prawdopodobnie odniesie zwycięstwo w Wirginii, rodzinnym Delaware, Vermont, New Jersey oraz Illinois. Nie ma jeszcze wyników z żadnych z kluczowych stanów, które mogą przechylić szalę na korzyść jednego z kandydatów. Cząstkowe wyniki z Florydy wskazują na wyrównaną walkę ze wskazaniem na Donalda Trumpa.

7:30 Głosy elektorskie: Joe Biden 44, Donald Trump 42.  Donald Trump wygrywa stanach: Oklahoma, Kentucky, Tennessee w Wirginii Zachodniej, Karolina Południowa, Alabama i Mississippi a jego rywal, kandydat Demokratów Joe Biden zwyciężył w stanach Vermont,  Wirginia, Illinois, Massachusetts, Road Island, Connecticut, New Jersey, Delaware i Maryland. 
Spośród kluczowych stanów wyniki głosowania najszybciej powinny być znane na Florydzie. Poza Florydą decydujące dla wyniku wyborów będą rezultaty głosowania w takich stanach, jak Karolina Północna, Pensylwania, Michigan i Wisconsin. W niektórych z tych stanów wyniki mogą nie być znane dzisiejszej nocy z powodu dużej liczby głosów oddanych za pośrednictwem poczty.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię