Czy Donald Trump wygra na Florydzie?

W Stanach Zjednoczonych trwa liczenie głosów w wyborach prezydenckich. Wszystko wskazuje na to, że Donald Trump wygrał na Florydzie i ma wyraźną przewagę w Georgii. Oba stany są kluczowe dla potencjalnej reelekcji obecnego prezydenta. Wybory prezydenckie nadal pozostają jednak nierozstrzygnięte.

Z dotychczasowych wyników głosowania na Florydzie wynika, że Joe Biden uzyskał stosunkowo niskie poparcie wśród wyborców latynoskich w Miami. Ich głosów może mu zabraknąć, by zrównoważyć wzrost poparcia dla Donalda Trumpa w konserwatywnych częściach stanu. Kandydat demokratów ma stratę ponad 300 tysięcy głosów do prezydenta USA. Republikanie są też optymistami, jeśli chodzi o wyniki w Georgii i Karolinie Północnej.

Uwaga Amerykanów skierowana jest teraz na trzy stany tak zwanego „pasa rdzy”, czyli Pensylwanię, Wisconsin i Michigan. We wszystkich sondaże wskazywały na zwycięstwo Joe Bidena, ale liczenie głosów dalekie jest tam od zakończenia, ponieważ miliony głosów oddano tam za pośrednictwem poczty. Prognozowanie wyników jest tam także bardzo trudne ponieważ nie wiadomo, czy przeliczone dotychczas głosy zostały oddane przez Republikanów w dniu głosowania czy przez demokratów w ramach wczesnego głosowania.

W oczekiwaniu na wyniki wyborów przed Białym Domem zgromadziły się setki przeciwników prezydenta Donalda Trumpa.

iar

Ameryka głosuje. Wyniki wyborów na bieżąco

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię