Donald Trump: „Szczerze mówiąc, już wygraliśmy”

Prezydent Donald Trump ogłosił siebie zwycięzcą wyborów prezydenckich. Oficjalnie trwa jeszcze liczenie głosów. Podczas wystąpienia w Białym Domu oskarżył swoich przeciwników o oszustwa wyborcze i zapowiedział skierowanie sprawy do Sądu Najwyższego.

Trump podziękował również wyborcom za wsparcie. „Chcę podziękować Amerykanom za poparcie. Głosowały na nas miliony”.

„Przygotujmy się na sukces i wielkie święto” – powiedział ubiegający się o reelekcję prezydent. Donald Trump mówił, że wybory okazały się wielkim sukcesem. Zwrócił uwagę na wysoką frekwencję, która – jak powiedział – „jest rekordowa, jak nigdy w przeszłości”. Zapewniał swoich zwolenników, że wygra wybory. „Szczerze mówiąc, już wygraliśmy”- powiedział.

Wynik jaki osiągnął w wyborach prezydenckich określił mianem fenomenalnego. Wskazał, że wygrywa w stanach, w których nikt nie dawał mu szans zwycięstwa, na przykład na Florydzie. „Na Florydzie wygraliśmy z duża przewagą, a także we wspaniałym stanie Ohio, jak i Teksasie oraz Georgii. Prowadzimy o 2,5 pkt. proc.; Demokraci nigdy nas nie dogonią. Jasne jest także, że wygraliśmy w Karolinie Północnej ” . Dodał, że wygrał również w Pensylwanii.

 

Prezydent skrytykował sposób organizacji wyborów, związany z głosowaniem korespondencyjnym. Uznał, że był on „oszustwem”.  „To jest oszustwo dokonane na Amerykanach, to wstyd dla naszego kraju. Przygotowywaliśmy się do zwycięstwa i tak naprawdę wygraliśmy” – mówił Donald Trump i zapowiedział, że kieruje sprawę do Sądu Najwyższego. „Chcemy zakończenia wszelkiego głosowania. Nie chcemy, żeby znaleźli jakieś karty do głosowania o 4 rano. To bardzo smutna chwila” – kontynuował.

Towarzyszący Donaldowi Trumpowi wiceprezydent Mike Pence powiedział, że prawo do głosowania jest filarem demokracji i zrobi wszystko, by zapewnić jego uczciwość.

Po przemówieniu pojawiło się bardzo dużo krytycznych opinii, które zarzucały prezydentowi przypisanie sonie zwycięstwa w stanach, gdzie głosy nie zostały jeszcze policzone m.in. w Georgii i Pensylwanii.

AL

źródło: IAR

Joe Biden wygłosił krótkie przemówienie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię