Sztab Donalda Trumpa złożył pozwy w trzech stanach

źródło: pixabay.com, Donald Trump

Georgia to już trzeci stan, w którym sztab Donalda Trumpa złożył pozew o wstrzymanie liczenia głosów w wyborach prezydenckich. Wcześniej pozwy zostały złożone w Pensylwanii i Michigan.

Sztab Donalda Trumpa zarzuca komisji wyborczej w powiecie Chatham w Georgii nieprawidłowości w wydawaniu kart wyborczych. Chce, aby sędzia nakazał zabezpieczenie i rozliczenie kart do głosowania, otrzymanych po godzinie 7 wieczorem w dniu wyborów.

Czytaj: Podano wyniki z Michigan

W Georgii do  zdobycia jest 16 głosów elektorskich. Do tej pory policzono 98 procent głosów, przewaga Donalda Trumpa w tym stanie na chwilę obecną wynosi nieco ponad 37 tys. głosów – jak wynika z danych podanych przez USA Today.

Pozwy zostały złożone także w Pensylwanii oraz w Michigan. Sztab Trumpa chce wstrzymania liczenia głosów dopóki nie uzyska „znaczącego” dostępu do miejsc, gdzie je liczono, i dopóki nie będzie zyska wglądu w karty do głosowania, które już zostały otwarte i policzone.

Przypominamy, że Biden wygrał w Michigan. W Pensylwanii nadal trwa licznie głosów. Jak wynika z danych podawanych przez USA Today – na chwilę obecna policzono tam 88 procent głosów. Donald Trump prowadzi prawie 186 tys. głosów. 

AL

Joe Biden pewien zwycięstwa. “Zwyciężyliśmy w wystarczająco wielu stanach”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię