Biden prowadzi 4 milionami głosów. Ma wygłosić oficjalne przemówienie

Przedstawiciele sztabu demokratów nieoficjalnie informują dziennikarzy, że prawdopodobnie jeszcze dzisiaj wieczorem Joe Biden wygłosi w Wilmington powyborcze przemówienie, wieńczące głosowanie. Przemawiać ma również Kamala Harris.

Nadal trwa liczenie głosów w kluczowych stanach, jednak przewaga Joe Bidena jest dość wysoka. Aby wygrać, musi zwyciężyć w Pensylwanii lub w dwóch innych stanach. Trump, aby wygrać wyścig do Białego Domu musiały wygrać we wszystkich pozostałych kluczowych stanach. Z ostatnich doniesień wynika, że Biden zwiększył swoją przewagę w Georgii i prowadzi 4.5 tys. głosów. Rywalizacja toczy się jeszcze o pięć stanów – Arizonę, Nevadę, Pensylwanię, Karolinę Północną i Georgię.

Secret Service zwiększa ochronę Joe Bidena w obliczu jego spodziewanego zwycięstwa w wyborach prezydenckich.  Amerykańskie służby specjalne przydzieliły ochronę Joe Bidenowi jeszcze w trakcie kampanii wyborczej, bo przysługuje ona każdemu kandydatowi, który zwyciężył w prawyborach. Wczoraj do Delaware, gdzie mieszka Biden, zostały wysłane kolejne grupy agentów Secret Service. Były one w gotowości już od ubiegłego tygodnia. Wprowadzono też ograniczenia w ruchu powietrznym w okolicach domu kandydata demokratów.

Gdy Joe Biden zostanie prezydentem-elektem, będzie miał ochronę równą tej, która obecnie pracuje z Donaldem Trumpem. Zazwyczaj Secret Service zwiększa ochronę prawdopodobnego zwycięzcy już w noc po zakończeniu głosowania. Tym razem jednak agencja musiała czekać, aż wyniki z poszczególnych stanów jasno wskażą, kto wygra wybory.

IAR, AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię