Georgia będzie ponownie liczyć głosy?

Sekretarz amerykańskiego stanu Georgia powiedział, że prawdopodobnie dojdzie tam do ponownego przeliczenia głosów, oddanych w wyborach prezydenckich.

Liczenie głosów nadal trwa. W tej chwili kandydat demokratów Joe Biden ma w Georgii póltora tysiąca głosów przewagi. I choć nie wiadomo, kto ostatecznie wygra w tym stanie, jest niemal pewne, że różnica pomiędzy kandydatami będzie mniejsza niż pół procent, co oznacza, że dojdzie do ponownego przeliczenia głosów. „To będzie bardzo przejrzysty proces” – zapewnił sekretarz stanu Georgia, republikanin Brad Raffensberger.

Czytaj również: Cztery stacje przerwały czwartkowe przemówienie prezydenta

Dyrektor stanowego biura wyborczego Gabriel Sterling powiedział, że w Georgii nie stwierdzono jak dotąd manipulacji wyborczych na dużą skalę. Zapewnił jednak, że wszystkie doniesienia o nieprawidłowościach zostaną zbadane. „Kiedy różnica pomiędzy kandydatami jest niewielka, drobne rzeczy mogą przechylić szalę. Dlatego zbadamy wszelkie sygnały, by zapewnić uczciwość głosowania” – powiedział Gabriel Sterling, który również należy do Partii Republikańskiej.

Powiązane: Donald Trump oskarża Demokratów: “Próbują ukraść wybory”

Wczoraj sztab prezydenta Donalda Trumpa poinformował, że zażąda ponownego przeliczenia głosów w Wisconsin. W tej chwili nie jest jasne, czy konieczne będzie ponowne przeliczanie w innych stanach.

IAR

Cztery stacje przerwały czwartkowe przemówienie prezydenta

 

Donald Trump oskarża Demokratów: “Próbują ukraść wybory”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię