Joe Biden prowadzi w Pensylwanii. Secret Service wzmocniło jego ochronę

Były wiceprezydent Joe Biden wysunął się na prowadzenie w Pensylwanii. 20 głosów elektorskich, jakimi dysponuje ten stan, może dać kandydatowi demokratów prezydenturę. Joe Biden jest też na prowadzeniu w Georgii.

Wciąż trwa liczenie głosów w amerykańskich wyborach prezydenckich. W tej chwili Joe Biden ma w Pensylwanii przewagę 5,5 tysiąca głosów nad Donaldem Trumpem.

 

Do przeliczenia pozostały dziesiątki tysięcy głosów, ale zdecydowana większość z nich to głosy korespondencyjne z terenów zamieszkanych przez demokratów. Oznacza to, że urzędujący prezydent ma niewielkie szanse na odrobienie strat. Wyścig wyborczy w Georgii jest bardziej wyrównany, ale tam również na prowadzeniu jest Joe Biden. W Georgii prowadzi 1097 głosami. 

 

Liczenie głosów trwa również w Arizonie, Nevadzie. Jeżeli okaże się, że kandydat demokratów wygra w Pensylwanii, to droga obecnego prezydenta do reelekcji zostanie zamknięta. Donald Trump twierdzi, że stał się ofiarą oszustwa wyborczego. Dotychczas nie zostały przyznane jeszcze głosy elektorskie na  Alasce i w Karolinie Północnej – w obu tych stanach prawdopodobnie zwycięży Donald Trump.

Ponieważ szanse zwycięstwa wyborczego Joe Bidena bardzo wzrosły, Secret Service wzmocniło ochronę kandydata demokratów. W rejonie jego domu w Wilmington w stanie Delaware zamknięto przestrzeń powietrzną.

IAR, AL, Twitter

Joe Biden coraz bliższy zwycięstwa w Georgii. Wciąż trwa liczenie głosów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię