Polska: Nowe ograniczenia epidemiczne w sporcie

envato

Od dziś wchodzą w życie nowe ograniczenia epidemiczne także w sporcie. Nowe regulacje wprowadzają zakaz organizowania wydarzeń sportowych polegających na bieganiu lub jeździe na rowerze.

Wiceminister sportu Anna Krupka powiedziała, że zakaz nie obowiązuje indywidualnych aktywności sportowych. Przypomniała, że osoby, które biegają lub jeżdżą na rowerze, muszą nosić maseczki. Zakaz nie dotyczy zorganizowanych zajęć sportowych. Nie obejmuje także sportów, których jednym z elementów jest bieganie, na przykład piłki nożnej, piłki ręcznej czy koszykówki.

Wiceminister Anna Krupka przypomniała, że pozostałe regulacje w obszarze sportu pozostają bez zmian. Powiedziała, że zawody sportowe odbywają się bez udziału publiczności, a liczba ich uczestników zostało ograniczona do 250 osób. Wskazała, że zakazem działalności objęte zostały także siłownie, kluby fitness, baseny i aquaparki. Zaznaczyła, że z zakazu są wyłączone podmioty, które prowadzą działalność leczniczą lub są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych. Działają również obiekty przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Natomiast całkowity zakazem objęta została działalność związana z poprawą kondycji fizycznej. Dotyczy to między innymi: łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających i salonów masażu.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię