Jarosław Sellin: Interesy Stanów Zjednoczonych i Polski są zbieżne

Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Jarosław Sellin powiedział, że interesy Stanów Zjednoczonych i Polski na arenie międzynarodowej są zbieżne. Zwrócił uwagę że ewentualna zmiana na stanowisku prezydenta USA nie zmieni polskiej polityki wobec tego kraju.

Wiceminister Jarosław Sellin podkreślił, że zarówno Republikanie jak i Demokraci wspierają zwiększanie obecności wojsk amerykańskich w naszej części Europy. Przypomniał, że to administracja Baracka Obamy podjęła decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO, a idea obecności żołnierzy USA była rozwijana za czasów prezydentury Donalda Trumpa.

Według amerykańskich mediów – między innymi agencji Associated Press i telewizji CNN, NBC oraz Fox News – kandydat Demokratów Joe Biden pokonał w wyborach ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa. Ostateczną decyzję o tym, kto zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych podejmie w grudniu Kolegium Elektorów.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował w sobotę na Twitterze Joe Bidenowi „udanej kampanii prezydenckiej” i dodał, że „w oczekiwaniu na nominację Kolegium Elektorów Polska jest zdeterminowana, by utrzymać wysoki poziom i jakość partnerstwa strategicznego z USA”.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię