Trwa Wirtualny Festiwal Niepodległa

Koncerty, atrakcje dla najmłodszych i warsztaty taneczne – to program Wirtualnego Festiwalu Niepodległa. W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości, ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia przeniosły się do internetu.

Festiwal tym razem nie odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu, ale przygotowano blok programowy, w ramach którego zagrają dla nas wirtualne Studia: scena muzyczna, scena dla dzieci oraz Studio Prywatka Niepodległa.

Studio Scena Muzyczna zaprosi do uczestnictwa w pięciu wyjątkowych koncertach przygotowanych przez polskie gwiazdy. Pierwszy wystąpi Enej z zaproszonymi artystami: Zazula Vocal Group, Szymon Chyc-Magdzin, Witold i Cezary Kuczyńscy, Dziecięcy Zespół Ludowy „Koderki”. Później usłyszymy Pawła Domagałę, Anię Dąbrowską, Organka i Miuosha. Nie zabraknie też koncertów dedykowanych dzieciom, a polskie bajki przeczytają dla najmłodszych aktorzy: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Piotr Cyrwus i Maciej Zakościelny.

Finałem festiwalu będzie Studio Prywatka Niepodległa, w którym Janusz Prusinowski, w towarzystwie zespołów ludowych, zaprosi do wspólnego poznawania tradycyjnych tańców naszego kraju. Tańce, które w tym roku poznamy, to tak zwane tańce solistyczne, między innymi: wiwat, chodzony i siustany.

O wyjątkową oprawę Wirtualnego Festiwalu zadbają prowadzący – Ula Kaczyńska i Tomasz Tylicki, którzy będą informować widzów o zaplanowanych atrakcjach i zapraszać na kolejne wydarzenia wprost z wirtualnego Studia Ulica.

10-godzinny Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu będzie transmitowany na stronie www.niepodlegla.gov.pl

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię