BLM do Bidena: „Chcemy czegoś w zamian za nasze poparcie”

„Bez zdecydowanego poparcia ze strony czarnoskórych Amerykanów wynik wyborów były inny- napisała współzałożycielka BLM w liście do Bidena  i Kamali Harris. „Krótko mówiąc, Afromarykanie wygrali te wybory. Chcemy czegoś w zamian za nasze głosy”.

Współzałożycielka Black Lives Matter, Patrisse Cullors, poprosiła o spotkanie z prezydentem-elektem Joe Bidenem oraz Kamalą Harris w celu omówienia programu ruchu i określenia oczekiwań wobec nadchodzącej administracji. „Prosimy o spotkanie  w celu omówienia oczekiwań, jakie mamy wobec waszej administracji oraz zobowiązań, które należy podjąć wobec czarnoskórych obywateli”.

Cullors uważa, że czarnoskóre społeczeństwo musi być wysłuchane, a ich program ma być traktowany priorytetowo. Aktywistka wyraziła nadzieję, że prezydentura Bidena może być szansą na poprawienie błędów z przeszłości. Przypomniała  prezydentowi- elektowi  i Kamali Harris, że rasizm systemowy był ich głównym punktem kampanii wyborczej. „Najlepszym sposobem na naprawienie błędów z przeszłości i pracę na rzecz sprawiedliwej przyszłości dla Afroamerykanów jest zwrócenie się do czarnoskórych, oddolnych organizatorów, którzy są zaangażowani w tę pracę od dziesięcioleci– napisała liderka BLM.

Podczas trwania kampanii, sztab Bidena obiecał, że stworzy policyjną radę nadzorczą do walki z brutalnością policji. Obiecał również stworzenie planu gospodarczego, który zapewniłby szczególnie dotkniętym przez pandemię Afroamerykanom  i Latynosom mieszkanie, edukację i wsparcie finansowe.

„Chcielibyśmy być aktywnie zaangażowani w planowanie i pracę waszego zespołu ds. transformacji” – dodała Cullors. „Bierzmy się do pracy!”

Podczas swojego powyborczego przemówieniaBiden podziękował im za głosy mówiąc: „Społeczność afroamerykańska znów się za mną wstawiła. Oni zawsze mają moje poparcie, a ja będę miał wasze”

AL

Departament Zdrowia prosi mieszkańców Illinois o pozostanie w domach

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię