Chicago wprowadza zalecenie pozostania w domu

W związku z gwałtownym wzrostem infekcji, Chicago przywraca „stay at home” oraz wprowadza nowe ograniczenia dotyczące zgromadzeń. Nowe zalecenia wchodzą w życie w poniedziałek,16 listopada i ma obowiązywać przez 30 dni.

„Jeśli mieszkańcy Chicago, firmy oraz odwiedzający nie wprowadzą zmian mających na celu złagodzenie rozprzestrzeniania się COVID-19, miasto jest na dobrej drodze do tego, aby do końca roku stracić jeszcze 1000 mieszkańców, a nawet więcej” – powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Od poniedziałku 16 listopada miasto zaleca mieszkańcom, aby:

  • Ograniczyli swoją aktywność i wychodzili z domu tylko do pracy, szkoły, po najpotrzebniejsze zakupy spożywcze lub po odbiór jedzenia z restauracji.
  • Zwracali uwagę na dystans społeczny oraz nosili maski na twarzy.
  • Nie organizowali żadnych spotkań w swoich domach, z nikim spoza swojego gospodarstwa domowego, „nawet z zaufaną rodziną lub przyjaciółmi”. Zachęca się, aby używać zdalnej komunikacji podczas świąt.
  • Unikali wszelkich podróży.
  • Stosowali się do wszystkich wytycznych stanowego Departamentu Zdrowia.

Czytaj również: Departament Zdrowia prosi mieszkańców Illinois o pozostanie w domach

Jak wynika z oświadczania urzędników „miasto jest upoważnione do nakładania kar pieniężnych na osoby, które łamią nakaz i organizują duże spotkania towarzyskie w swoich prywatnych domach”

Od poniedziałku 16 listopada zostaje ograniczona do maksymalnie 10 liczba osób, które mogą się spotykać wewnątrz lokali jak i na zewnątrz . Dotyczy to  takich imprez, jak wesela, przyjęcia urodzinowe, imprezy towarzyskie i pogrzeby. Dotyczy to także konferencji.

 

AL

McEnany: “We właściwym momencie Ameryka usłyszy o Trumpie”

 

Departament Zdrowia prosi mieszkańców Illinois o pozostanie w domach

 

Departament Zdrowia prosi mieszkańców Illinois o pozostanie w domach

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię