Departament Zdrowia prosi mieszkańców Illinois o pozostanie w domach

Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois apeluje do  mieszkańców, aby pozostali w domach. W środę zanotowano kolejną rekordową liczbę infekcji i zgonów.

W środę w stanie Illinois zgłoszono 12,657 nowych nowych infekcji oraz 145 zgonów.  Łączna liczna zakażeń w stanie Illinois wyniosła do tej pory 523,840, a zgonów 10,434.

Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois zaapelował do mieszkańców, aby wykonywali pracę zdalną, jeśli to możliwe oraz maksymalnie ograniczyli swoje aktywności. Wychodzić z domu powinniśmy tylko w celu zrobienia zakupów spożywczych, wizyty w aptece lub wykonanie testu COVID-19. Departament Zdrowia prosi, aby zrezygnować z podróży, szczególnie do miejsc, w których występuje wysoki wskaźnik infekcji oraz ograniczyć spotkania towarzyskie. A na razie są to tylko rekomendacje.

„Widzimy rekordowe liczby, i widzimy wzrost. Prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej niż w marcu i kwietniu”–  powiedziała dr Susan Bleasdale, dyrektor medyczna ds. zapobiegania zakażeniom. Bleasdale dodała, że stosowanie się do nowych zaleceń i noszenie masek może zapobiec nakładaniu kolejnych obostrzeń. 

Rekomendacje zostały przygotowane z myślą o zbliżających się świętach. Gubernator J.B. Ptitzker od jakiegoś czasu zwraca uwagę, że jeśli liczba nowych przypadków nie będzie maleć nie zawaha się wróć Illinois do trzeciej, a nawet drugie fazy odmrażania gospodarki.

Nowe zalecenia zostały ogłoszone po tym jak stan w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 145 osób – tak dużej liczby zgonów nie notowano od maja. Pięćdziesiąt procent zgonów zgłoszonych w środę pochodziło z powiatu Cook i zostały stwierdzone u osób powyżej  20, 30 i 40 roku życia.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię