Firma Tanimura & Antle wycofuje sałatę rzymską ze sklepów

Firma Tanimura & Antle dobrowolnie wycofuje sałatkę rzymską ze sprzedaży z powodu potencjalnego zakażenia bakterią E. coli 0157: H7.

Tanimura & Antle Inc. w firmowym komunikacie podaje, że rzymska sałata, na której opakowaniach widnieją daty 15.10.2020 lub 16.10.2020 została wycofana ze względu na możliwe zanieczyszczenie E. coli. Opakowania zawierają pojedynczą główkę sałaty rzymskiej o numerze UPC 0-27918-20314-9. Żadne inne produkty ani daty pakowania nie są wycofywane.

W całych Stanach Zjednoczonych rozprowadzono łącznie 3 396 kartonów Packaged Single Head Romaine do 20 stanów. Sałata trafiła do sklepów w: IL, AK, OR, CA, TX, AR, OK, IN, NE, MO, TN, WI, NM, SC, WA, NC, OH, VA, MA, i Puerto Rico.

CDC podaje, że do dnia dzisiejszego 12 osób zostało zarażonych „szczepem epidemicznym” E. coli w sześciu stanach. Pięć osób zostało hospitalizowanych. Jak do tej pory nie zgłoszono żadnych zgonów. Śledztwo prowadzone przez CDC ma ustalić czy chore osoby zaraziły się E. Coli po zjedzeniu sałaty rzymskiej Tanimura & Antle czy też innego produktu.

E. Coli O157: H7 powoduje biegunkę, często z krwawymi stolcami. Chociaż większość silnych i zdrowych dorosłych przechodzi chorobę dość łagodnie i z reguły wraca do zdrowia w ciągu tygodnia, u niektórych osób może rozwinąć się forma niewydolności nerek zwana zespołem hemolityczno-mocznicowym (HUS). HUS najczęściej występuje u małych dzieci i osób starszych. Stan ten może prowadzić do poważnego uszkodzenia nerek, a nawet śmierci. Jeśli ktokolwiek doświadczył któregokolwiek z powyższych objawów po zjedzeniu sałaty powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Konsumenci z pytaniami lub wątpliwościami mogą zadzwonić na Infolinię Konsumencką Tanimura & Antle pod numer 877-827-7388 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię