Doradca Prezydenta elekta Joe Bidena rozważa wprowadzenie lockdownu w USA

envato

W wyniku pogarszającej się sytuacji pandemicznej w Stanach Zjednoczonych jeden z najbliższych współpracowników Prezydenta elekta Joe Bidena rozważa wprowadzenie lockdownu na terenie całego kraju.

Dr. Michael Osterholm, który pełni funkcję doradcy w sztabie kryzysowym zajmującym się walką z pandemią koronawirusa stwierdził, że „taki drastyczny krok jest jednym możliwym rozwiązaniem w walce z COVID-19”.

Jak twierdzi doktor Osterholm, „narodowy lockdown nie tylko powstrzyma rozprzestrzenianie się koronawirusa, ale ponadto wpłynie na uzdrowienie amerykańskiej ekonomii”.

Jego zdaniem, lockdown całych Stanów Zjednoczonych powinien zostać wprowadzony na okres od czterech do sześciu tygodni. Straty poniesione w tym czasie przez biznesy jak i osoby prywatne zostałyby wyrównane z funduszy federalnych.

Warto przypomnieć, że Joe Biden w jednym z wywiadów podczas ostatniej kampanii wyborczej powiedział, że „zrobię wszystko, aby powstrzymać COVID-19 i chronić życie Amerykanów, a decyzje o lockdownie podejmę po konsultacjach z naukowcami”.

W Stanach Zjednoczonych zainfekowanych koronawirusem jest ponad 10 milionów 300 tysięcy ludzi. Zmarło dotychczas 240 tysięcy osób. Na przestrzenie ostatniego tygodnia zakażeniu ulega codziennie 120 tysięcy mieszkańców USA.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię