Zwolennicy Donalda Trumpa demonstrują w Waszyngtonie

W Waszyngtonie trwają demonstracje zwolenników Donalda Trumpa. Uczestnicy manifestacji mówią, że wybory zostały skradzione i wyrażają poparcie dla prezydenta. Protesty jak dotąd mają spokojny przebieg.

W manifestacjach poparcia dla Donalda Trump biorą udział jego zwolennicy z całego kraju. Wielu ma na sobie koszulki z podobizną prezydenta. Maszerując ulicami stolicy machają amerykańskimi flagami i transparentami z hasłami „Trump 2020” oraz „Stop the steal”. To ostatnie jest wyrazem powszechnego wśród zwolenników prezydenta przekonania, że zwycięstwo Joe Bidena jest wynikiem oszustwa.

Prezydent Donald Trump spędzał sobotę grając w golfa. W drodze do swego klubu golfowego pod Waszyngtonem prezydencka kolumna przejechała przez Freedom Plaza, gdzie odbywało się główne zgromadzenie. Prezydent USA pozdrawiał swoich zwolenników zza przyciemnianych szyb prezydenckiej limuzyny zwanej „Bestią”.

Po zakończeniu głównego wiecu, na którym przemawiało kilkadziesiąt osób, manifestanci przeszli przed siedzibę Sądu Najwyższego domagając się by zatrzymał zatwierdzenie wyników głosowania.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię